facebook.com (Morrigan Morgan)

Michaela Galambošová / / Série
Proti gustu žiaden dišputát. Avšak veríme, že ďalší ľudia nebudú nasledovať príklad tejto nezvyčajnej ženy.

„Psi sú lepší než muži,“  tvrdí 43-ročná Írka Wilhelmina, ktorá urobila niečo, čo zvyšok sveta považuje za šialenstvo. Jej manžel asi toho veľa nenahovorí. Je to logické, pretože je pes. Ako však vyzerá ich bizarné manželstvo?

Tento netradičný počin má svoju logiku, i keď trošku zvrátenúWilhelmina Morgan Callaghan zo Severného Írska prežívala pred rokmi ťažké obdobie. A tam sa jej potvrdilo, že pes je predsa len najlepším priateľom človeka. A keď je to tak, tak prečo by nemohol byť aj jej manželom?

Šťastná manželka

Netradičná svadba sa konala v roku 2009 a dodnes svoje rozhodnutie neľutuje. Práve naopak, tvrdí, že to je asi tá najlepšia vec, ktorú mohla urobiť. „Všetko sa zosypalo,“ hovorí dnes už šťastná manželka štvornohého partnera. „Stratila som robotu, pracovala som v márnici a snažila som sa podnikať ako balzamovačka mŕtvol. No vôbec to nešlo. Okrem toho mi pri povodni zatopilo dom.“ Vtedy, keď jej bolo najhoršie, pomohol je pes. Wilhelmina tvrdí, že jej bol najväčšou oporou. Dala mu pomerne ľudské meno – Henry, hoci ho volá Ri, čo po gálsky znamená kráľ. A čo ju inšpirovalo k nezvyčajnému rozhodnutiu? Internet. Práve na ňom nachádzame informácie o tých najbláznivejších nápadoch. Táto pani niekde čítala o tom, že ľudia si vzali svojich psov, a potom sa rozhodla. Keď to môžu urobiť iní, prečo by to nemohla urobiť aj ona?

Láska môže mať rôzne podoby

Posted by Wilhelmina Morgan Callaghan on Sonntag, 24. April 2016

Ak pri čítaní týchto riadkov prekvapivo zdvíhate obočie, pretože nechápete, ako to mohol niekto schváliť, upokojíme vás. Chvalabohu manželstvo psa a človeka zatiaľ vo Veľkej Británii nie je legálne a pevne dúfame, že ani tak skoro nebude. Wilhelmina však tvrdí, že ich spojenie je predovšetkým na spirituálnej úrovni a tí, ktorí o jej láske pochybujú, ukazuje akýsi potvrdzujúci certifikát.

Miluje viac psov než ľudí

Hoci pani Callaghan žije v monogamnom zväzku so svojím psom, predsa nie je len jediný štvornohý obyvateľ jej domu. Celkovo je majiteľkou až 11 psov, avšak skutočnú osudovú lásku cíti len k Henrymu.

Posted by Morrigan Morgan on Samstag, 16. September 2017

Väčšine ľudí príde rozhodnutie tejto pani prinajmenšom neštandardné, no mnohí psíčkari ju chápu viac, než by sme si mysleli. Podľa nich je vraj oveľa jednoduchšie nadviazať vzťah so psom než s človekom. Pes vás nesklame, ani nepodvedie. A miluje vás bezhranične. To je vraj to, čo zavážilo aj v tomto nezvyčajnom prípade. „Manželom“ prajeme málo hádok a veľa lásky a pevne dúfame, že žiaden čitateľ ich príklad nebude nasledovať. Nech pes ostane psom a človek človekom.

Pozri aj: Keď sa pes tvári previnilo, v skutočnosti to znamená niečo úplne iné

independent.co.uk

 

0
Komentovať (0)