Foto: Facebook/ CAGED Nationwide

Krutosť niektorých ľudí nemá hraníc.

Týranie zvierat sa zrejme dostalo na ďalšiu, mimoriadne bezcitnú úroveň. Obyvatelia anglického mesta Hartlepool totiž na vlastné oči videli, akej krutosti sú niektorí majitelia schopní.

Podľa očitých svedkov sa vo štvrtok traja muži s deviatimi chrtmi prechádzali po móle pri mori. Jeden z nich si však zrejme predstavoval hranie so psom po svojom a hodil ho do ľadovej vody. Potom ho vytiahol von na dlhej vôdzke a znova a znova ho hádzal a vyťahoval, a to všetko priamo pred očami rodín s deťmi.

Majiteľ očividne nebral do úvahy možné riziká, ktorým svojho psa vystavil. „Vlny boli poriadne silné a okamžite mi napadlo, že môžu psa vrhnúť do piliera móla,“ vyjadril sa jeden zo svedkov. John Stephenson, ktorý sa chrtmi zaoberá už niekoľko rokov, bol týmto správaním pobúrený. „Nikdy som o ničom takom nepočul, nedáva to žiadny zmysel. Prečo by niekto hádzal psa do mora v takom mrazivom počasí? Je to hlúpe,“ povedal.

Polícia okamžite požiadala ľudí o fotografie a výpovede, no zdá sa, že nejde o ojedinelý prípad. Ukázalo sa, že niektoré fotografie, ktoré ľudia poslali, boli už týždeň staré. „Prípad stále vyšetrujeme, pretože viacero ľudí ich videlo hádzať psov do mora už predtým.

Pozri aj: Horiace sloníča utekajúce pred krutými ľuďmi. Fotografia, ktorá vyhrala prestížne ocenenie, nesie v sebe desivý odkaz našej spoločnosti

hartlepoolmail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články