Pixabay

Michal Blaško / / News
Letisko Košice zavádza od nedele 26. marca letný letový poriadok na rok 2017. Z metropoly východu sa bude na pravidelných linkách lietať do deviatich destinácií, pričom v ponuke bude vyše 60 pravidelných odletov týždenne. TASR o tom dnes informoval hovorca Letiska Košice Juraj Toth.

„Viacero leteckých spoločností s príchodom nového letového poriadku zvyšuje počet letov na existujúcich linkách. Austrian Airlines zvyšuje počet letov z a do Viedne z desať na 12 týždenne. Wizz Air bude z a do Londýna lietať osemkrát týždenne, v nedeľu dvakrát denne,“ vysvetlil Toth.

V rámci letného letového poriadku sa bude z Košíc lietať do Viedne, Bratislavy, Prahy, Kyjeva, Londýna, Doncaster Sheffieldu, Bristolu, Varšavy a Istanbulu.

Najvýraznejším pozitívom, ktoré letový poriadok prinesie, je podľa jeho slov zvýšenie počtu letov na linke Košice – Varšava. Od júna 2017 budú Poľské aerolínie LOT prevádzkovať okrem šiestich ranných aj tri popoludňajšie lety. „Vďaka tomu získajú cestujúci, začínajúci svoju cestu v Košiciach, prístup k širokej sieti spojení LOT-u nielen v rámci Európy, ale aj k diaľkovým letom do Severnej Ameriky. Napríklad celková dĺžka letu z Košíc do New Yorku bude len 11 hodín a desať minút,“ priblížil Toth.

„Letný letový poriadok prináša cestujúcim viac letov. Na palube štyroch sieťových dopravcov je stále dostupných vyše 500 destinácií po celom svete s odletom z Košíc a jediným prestupom. Vďaka spoločnosti LOT bude napríklad cesta do Severnej Ameriky kratšia ako kedykoľvek predtým,“ tvrdí výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej.

„Podľa aktuálne dostupných informácií budú s odletom z Košíc dostupné tieto dovolenkové destinácie: Antalya, Barcelona Girona, Burgas, Catania, Corfu, Heraklion, Hurghada, Lamezia Terme, Monastir, Palma de Mallorca, Rijeka, Rodos, Thessaloniki, Tirana a Varna,“ doplnil Toth.

TASR


Komentovať (0)