Foto: TASR - Jakub Kotian

Rudolfa K. zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu (16. 11.).

Obvinený dosluhujúci starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf K. sa vzdal svojej funkcie. Pre TASR to potvrdil Ján Borčin z novomestského miestneho úradu. Na to, že sa mal Rudolf K. vzdať postu šéfa miestnej samosprávy, upozornil Denník N.

„Môžem potvrdiť, že dnes bolo na miestny úrad doručené oznámenie o vzdaní sa funkcie starostu. Od dnešného dňa tak preberá všetky záležitosti zástupca starostu,“ povedal Borčin. Jediným vicestarostom Nového Mesta je Branislav Filipovič.

Rudolf K. sa vzdal funkcie starostu ešte pred tým, ako sa mal tejto funkcie ujať novozvolený starosta Nového Mesta Matúš Čupka. Starostom sa má oficiálne stať zložením sľubu a prevzatím insígnií na ustanovujúcom zasadnutí miestneho zastupiteľstva. To je zvolané na 28. novembra.

Zadržali ho v stredu

Rudolfa K. zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu (16. 11.) v rámci akcie Development. Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na jeho vzatie do väzby. O väzbe by mal ŠTS začať rozhodovať v sobotu (19. 11.) dopoludnia.

Najnovšie články