foto: Twitter

Michaela Galambošová / / Série
Keby táto teória o znásilnení bola pravdivá, nejeden muž by bol stíhaný trestnému stíhaniu.

Niekedy sa dokážeme zamýšľať nad naozajstnými bizarnosťami. Myslíme si, že niektoré veci sú „jasné ako facka,“ no život (alebo internet) nás často presvedčí o opaku. Študentka zdravotníckej školy vysvetľovala rozdiel medzi znásilnením a oľutovaním sexuálneho styku. Niekedy sa stáva, že ľutujeme, že sme sa s niekým vyspali. No určite to nie je znásilnenie. Alebo sa (všetci) mýlime?

Všetko má na svedomí nevinná diskusia. Leann, študentka zdravotníckej školy, vo svojom príspevku vysvetľuje, že mala sex, ktorý neskôr oľutovala. Myslela si, že ho chcela. Bola to chyba. Očividne však nešlo o znásilnenie, pretože to predsa len vyzerá inak.

Čakali by ste, že sa nájde niekto, kto s týmto všeobecne známym faktom nebude súhlasiť? Samozrejme, našla sa dievčina, ktorá potrebovala vyjadriť svoj opačný názor: „Nie, nie je to tak. Ak oľutuješ, čo si urobila, ak si s tým nebola na sto percent stotožnená, vtedy ide o znásilnenie,“  píše vo svojej reakcii. Všetci si to môžeme po čine rozmyslieť. Nielen ženy, ale aj muži. Predstavte si však, že by vám domov prišlo oznámenie o trestnom stíhaní za to, že ste pred rokmi mali s niekým sexuálny styk, a ten to začal neskôr ľutovať. Čo sa stalo, stalo sa. No ako presvedčiť cudzieho človeka o opaku? Užívateľka Jesse dodáva, že popieranie je úplne prirodzené. Ak s ňou Lean nesúhlasí, je to len preto, že má blok z traumatického zážitku. Pričom pravda je niekde úplne inde.

Brilantné vysvetlenie, ktoré sa nedá spochybniť

pixabay.com

Nakoniec celú absurdnú situáciu vyriešil užívateľ schovaný za anonymným nickom, ktorého argumenty sú jednoducho nepriestrelné: Ak ľutuješ súhlas, tak súhlas sa anuluje a prestáva existovať. Ak ľutuješ to, že čakáš dieťa, dieťa sa nenarodí a prestane existovať. Ak ľutuješ, že si sa predávkovala, tak pokus o samovraždu sa ruší, lieky sa nedostanú do tvojho žalúdka a ty nezomrieš. Ak oľutuješ, že si skočila zo strechy, zázračne z nej prestaneš padať a prepravíš sa na bezpečné miesto.“ 

Myslíme, že väčšina normálnych ľudí pochopí tú pointu. Čo sa stalo, stalo sa. Nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom. Do (ne)zmyselnej diskusie sa zapojilo aj viacero mužov, ktorých sa bytostne dotýkala absurdná reakcia dievčatá. Sú presvedčení, že ak by dievča vyjadrilo nesúhlas pred samotným sexom, tak samozrejme ide o znásilnenie. Ak však ľutujú dávno po „Kačinej svadbe,“ stavia to mužov do pozície obete. Prečo by mali pykať za to, čo nespravili? Za zmienku stojí aj príspevok dievčiny, ktorá sama zažila znásilnenie na vlastnej koži. Ani tá nesúhlasí s tým, že sex, ktorý sme oľutovali, znamená znásilnenie: “ Ja, ako obeť znásilnenia, pevne verím, že táto žena skončí v pekle. Pretože to, čo tvrdí je totálny nezmysel.“ Našťastie sa nenašiel nikto, kto by súhlasil s absurdnou teóriou tohto dievčaťa, ktoré očividne nevie, čo si počať od dobroty.

Pozri aj: Prezradila všetky detaily o svojom kontroverznom povolaní. Ella Hughes skončila štúdium práva aby sa stala pornoherečkou

boredpanda.com
0
Komentovať (0)