Medzinárodný deň žien sa tento rok v kalendároch Google a Apple neobjavil hneď v niektorých krajinách, čo vyvolalo vlnu kritiky.
Používatelia si všimli, že technologické giganty odstránili 8. marec z predvolených nastavení kalendára – v USA ho vymazal Google, zatiaľ čo Apple ho stiahol vo viacerých štátoch, vrátane Česka. Tento krok si všimol aj profil Heyfomo, ktorý zároveň upozornil, že Google odstránil aj ďalšie významné dni, ako Mesiac černošskej histórie, Pride mesiac a Mesiac histórie žien.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Spoločnosť svoje rozhodnutie údajne zdôvodnila tým, že tieto udalosti „nie sú udržateľné“. Zmena vyvolala kontroverziu, keďže práve tieto dni majú významnú spoločenskú a historickú hodnotu. Používatelia sociálnych sietí kritizujú toto rozhodnutie Googlu a Apple a upozorňujú na jeho možné dôsledky v oblasti viditeľnosti menšín a dôležitých spoločenských tém.
“Prosím vás, asi som to prehliadla, ale kedy začal celý svet znovu nenávidieť ženy a celý pokrok v spoločnosti sa vrátil o sto rokov späť?!” komentovala sledovateľka profilu Heyfomo príspevok, v ktorom na novinku upozornil. “Dúfam, že deň mužov tam je.” reagovala ďalšia.
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi













Nahlásiť chybu v článku