tierschutzbuero.de

Ako mnohí z vás už párkrát poznamenali, človek je najväčší nepriateľ matky Zeme. Nie vždy sa k nej správame s rešpektom, ktorý by si...

Ako mnohí z vás už párkrát poznamenali, človek je najväčší nepriateľ matky Zeme. Nie vždy sa k nej správame s rešpektom, ktorý by si naozaj zaslúžila. Jedna z posledných deviatich kožušinových fariem v Nemecku ukončila svoju prevádzku. Viac ako 40 rokov tu zvieratá trpeli v nevyhovujúcich podmienkach. Tipnite si, koľko ich bolo ročne zabitých kvôli kožušinám? Viac ako 7000.

Kožušinová farma sa nachádza v okrese Wittenberg a našli by ste tu obrovské množstvo noriek, ktoré žili vo veľmi zlých podmienkach a najmä v tesnom priestore. Aktivisti z oblasti práv a ochrany zvierat však zistili, že farma už je mimo prevádzky a klietky sú prázdne. Zakladateľ organizácie za práva zvierat, Deutsches Tierschutzbüros, Jan Peifer hovorí: „Sme veľmi radi, že tunajší krutý chov zvierat skončil a už tu viac nebude trpieť žiadne zviera“.

farmakozusiny2
tierschutzbuero.de

Častokrát sa stáva, že na podobných farmách sú zvieratá chované bez ohľadu na ich potreby. Žijú v stiesnených a naozaj hrozných podmienkach. Po čase sa začne meniť ich správanie, dochádza k poruchám ich správania, ku kanibalizmu a dokonca aj ku samopoškodzovaniu. Keďže sú tieto zvieratá chované len pre kožušiny, žijú v extrémne malých klietkach, a teda sa nemôžu chovať prirodzene. Voči týmto prevádzkam v Nemecku sú už dlhé roky vedené rôzne kampane, no až teraz došlo k prvým výsledkom.

farmakozusiny3
youtube.com

Aj keď v Nemecku existujú zákony na ochranu zvierat, tak ako je to v každom vyspelom štáte, stále sa nájdu medzery, vďaka ktorým môže takýto priemysel existovať. Zákony, normy a vyhlášky nie sú vôbec dostačujúce. Zabíjanie zvierat len kvôli kožušine je dnes už považované za márnivé a zastaralé. Ochrancovia už dlho bojujú za zákaz všetkých kožušinových fariem, a to najmä preto, že v iných krajinách Európy je to už bežné.

farmakozusiny6
youtube.com

Ak máte silný žalúdok, aktivisti natočili pár otrasných záberov na zvieracej farme v Magdeburgu. Je to naozaj len pre silné povahy. Zvieratá tu žijú v otrasných podmienkach a verím, že vás tieto zábery šokoujú rovnako ako nás.

[youtube 9sBw4YtpEc8 720 410]

[device][/device]

[notdevice][/notdevice]

zdroj: interez.sk (Lucia M.), tierschutzbuero.de, salatovelisty.czKomentovať (0)