Záber z koncertu Live Aid. Foto: Profimedia

Európa sa už pomaly pripravuje na koniec pandémie. Pre istotu.

Celé ľudstvo očakáva skorý koniec pandémie, ktorý je však zatiaľ v nedohľadne. To ale nebráni mnohým pripravovať sa na obdobie „po korone“, vrátane írskej vlády. Tá predstavila ambiciózny plán, ako deň, keď sa Európa zbaví koronavírusu, patrične osláviť. A ide o skutočne pozoruhodný spôsob.

Íri totiž plánujú pri príležitosti konca pandémie usporiadať sériu koncertov, ktoré sa svojou veľkosťou majú vyrovnať legendárnemu benefičnému podujatiu Live Aid, píše web NME.

Foto: Profimedia

V rovnaký čas v rôznych mestách Európy

Írska vláda verí, že sa sériu koncertov podarí zorganizovať na konci celej pandémie, čím sa odštartuje nová etapa života na našej planéte. Koncerty by sa mali uskutočniť simultánne vo viacerých mestách Európy, ktoré deklarujú, že sa u nich podarilo koronavírus poraziť. Samozrejme, musí ísť o oficiálne vyhlásenie krajiny, že epidémiu sa podarilo potlačiť.

Myšlienku o zorganizovaní veľkolepých koncertov predstavila írska ministerka turizmu a kultúry Catherine Martinová aj na nedávnom zasadnutí europarlamentu, na ktorom rokovali ministri kultúry zo všetkých členských krajín Európskej únie. Írsky denník The Mirror informoval, že všetci zúčastnení s takouto masívnou oslavou súhlasili.

Koncert Live Aid v roku 1985 svojím vystúpením podporila aj skupina Queen. Foto: Profimedia

Už čoskoro?

Zatiaľ nie je jasné, kedy a ako sa koncert uskutoční. Magazín NME však uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bude počas letných mesiacov a v exteriéri. Platiť však aj napriek tomu budú prísne bezpečnostné opatrenia, ak, samozrejme, k niečomu takému aj dôjde, keďže situácia ohľadom koronavírusu sa neustále mení.

Či sa organizátorom prípadného koncertu podarí nadviazať na úspech najväčšieho benefičného podujatia v dejinách, je zatiaľ otázne. Live Aid sa uskutočnil v júli 1985 v Londýne a Philadelphii. O 20 rokov neskôr sa organizovalo podobné podujatie pod názvom Live 8 a uskutočnilo sa v 10 mestách sveta. V obidvoch prípadoch išlo o dobročinné podujatie, ktoré sledovali stovky miliónov ľudí z celého sveta.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )