Foto: TASR - Jaroslav Novák

Predseda parlamentu Boris Kollár bol dnes hosťom v politickej relácií O 5 minút 12.

Boris Kollár zo strany Sme rodina sa dnes pomerne prekvapivo vyjadril na adresu kritizovaného Covid automatu. Údajne sa v ňom ani sám nevyzná a preto radšej sedí doma, aby nič neporušil. Hneď potom si sypal popol na hlavu.

Zákaz vycestovať do zahraničia podľa neho nemá zmysel, lebo ľudia toto opatrenie aj tak porušujú. Verí, že tento zákaz bude v najbližších týždňoch zrušený. Musíme si však dať pozor, aby sme sa po lete nedostali do rovnakej situácie ako na konci minulého roka.

Vakcíny by sme nemali deliť

Kollár sa ďalej vyjadril, že bude podporovať každú vakcínu, ktorá príde na Slovensko. Podľa neho by sa nemali vakcíny deliť na západné a východné vakcíny. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska. Podotkol, že podporuje snahu kohokoľvek, kto bude zabezpečovať nejaké vakcíny. Poďakoval sa aj predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS), že sa angažoval pri nákupe vakcín Sputnik V.

Kollár zdôraznil, že „absolútne dôveruje Slovenskej akadémii vied (SAV), našim vedcov, Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL)“. Mrzí ho napádanie vedcov. Poďakoval sa im za to, že neodišli do zahraničia, ale svoje vedomosti zhodnocujú na Slovensku.

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini súhlasil, že každá vakcína, ktorou sú Slováci ochotní sa očkovať, je na prospech veci. Tiež povedal, že Igor Matovič (OĽaNO) ako minister financií nemal čo robiť v Moskve ani Budapešti. Podľa neho prekročil svoje kompetencie a treba mu pripomenúť, že už nie je premiérom, „aj keď sa tak tvári“. Keby on letel do Moskvy, podľa svojich slov by tam zobral aj šéfku ŠÚKLu a ministra zdravotníctva. „Doviezli by sme buď chýbajúce doklady alebo dôkaz, že vakcína je bezpečná,“ doplnil.

Najnovšie články