Ilustračná foto: Unsplash

Veľký výpadok elektriny zasiahol v nedeľu indonézske hlavné mesto Jakarta a jeho predmestia. Niekoľkohodinový blackout postihol až desiatky miliónov obyvateľov. Informovali o tom agentúry...

Veľký výpadok elektriny zasiahol v nedeľu indonézske hlavné mesto Jakarta a jeho predmestia. Niekoľkohodinový blackout postihol až desiatky miliónov obyvateľov. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Výpadok elektriny nastal okolo poludnia miestneho času a úradom môže trvať niekoľko hodín, pokým sa im podarí dodávky celkovo obnoviť. V niektorých štvrtiach metropoly Jakarta s miliónmi obyvateľov zhasli semafory a doprava v meste kolabovala. Evakuovať museli aj cestujúcich z vlakov v novom mestskom systéme metra.

Medzinárodné letisko v Jakarte výpadok nepostihol a nemocnice, ako aj iné budovy, nasadili náhradné generátory.

Foto: Pexels

Za výpadok elektriny sa ospravedlnila štátna energetická spoločnosť PLN a odôvodnila ho poruchou plynovej turbíny v hlavnej elektrárni v dôsledku poruchy na inom zariadení na ostrova Jáva.

V samotnom hlavnom meste Jakarta, ležiacom na ostrova Jáva, žije desať miliónov obyvateľov a v jeho okolitých častiach ďalších 20 miliónov. Blackout postihol aj susedné provincie s ďalšími miliónmi ľudí.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )