Ilustračná foto: Unsplash

V Španielsku zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou.

Španielska polícia v rámci svojej protidrogovej operácie v meste Don Benito v provincii Badajoz na západe krajiny zadržala kňaza a jeho komplica, ktorí sú podozriví z obchodovania so silnými afrodiziakami. Tieto lieky sa distribuovali z kňazovho domu. Informovala o tom v utorok agentúra DPA, s odvolaním sa na španielsky denník El País.

Veľký okruh zákazníkov

Počas domovej prehliadky u kňaza policajti našli lieky pripravené na predaj zákazníkom, ktorých okruh sa čoraz viac zväčšoval.

Polícia v dome našla lieky na lekársky predpis, ako i balenia lieku na liečbu erektilnej dysfunkcie – známeho pod obchodným názvom Viagra – a ďalšie stimulanty, ktoré sú v Španielsku voľnopredajné.

Vyšetrovanie v tejto kauze sa začalo pred niekoľkými mesiacmi, keď španielska Civilná garda dostala informáciu o podozrivých aktivitách kňaza a jeho spoločníka.

Bol obľúbený

Kňaz bol v meste s viac ako 37.000 obyvateľmi dobre známy a tešil sa obľube pre svoju blízkosť k ľuďom a pre spôsob, akým vykonával kňazskú službu, cituje DPA.

K zadržaniu došlo v pondelok v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom – svojím životným partnerom, čo bolo v meste všeobecne známe.

Zadržaní muži boli obvinení z trestného činu obchodovania so zdraviu škodlivými látkami mimo legálneho okruhu.

Diecéza Plasencia, do ktorej mesto Don Benito patrí, vyjadrila poľutovanie v súvislosti so škandálom svojho duchovného.

Uložiť článok

Najnovšie články