Áno, vyzerá ako vianočný… Možno budete protestovať, že Vianoce sú ešte príliš ďaleko. Nemusíte si tento zákusok robiť ako vyslovene vianočný, môžete obmeniť farby...

Áno, vyzerá ako vianočný… Možno budete protestovať, že Vianoce sú ešte príliš ďaleko. Nemusíte si tento zákusok robiť ako vyslovene vianočný, môžete obmeniť farby ako chcete, vybrať obľúbené a prekvapiť na najbližšom stretnutí či už so známymi, kolegami, rodinou, priateľmi. A to, že je v dezerte aj vodka, im môžete prezradiť až neskôr… Ako prekvapenie na záver. Pokiaľ sa hneď po ochutnávke samozrejme nechystajú šoférovať.

Čo budete potrebovať:

1 balenie čerešňového želé
1 balenie limetkového želé (alebo si vyberte obe želatíny podľa chuti sami)
3 balíčky neochuteného želé
1 plechovku sladeného kondenzovaného mlieka
1-2 šálky vanilkovej vodky
ozdobnú šľahačku na vrch
na ozdobu mätové lístky, malé červené želé cukríky alebo čokoľvek, čo chcete
hranatú misku a odmerku

Postup:

zele dezert s vodkou (1)

Hranatú misku vytrite čímkoľvek, čím zvyknete bežne vytierať plech pred pečením. Prípadne použite papier alebo fóliu na pečenie.

zele dezert s vodkou (2)

Pripravíme si želatínu. Najjednoduhšie bude si každú želatínu pripraviť dopredu v odmerkách, z ktorých sa hlavne dobre leje. Polovicu balíčka neochutenej želatíny zalejete 1/4 šálky a necháme pôsobiť 1-2 minúty. Pridáme balenie čerešňovej želatíny, ktorú zalejeme potrebným množstvom vody. Celé to rozmiešame kým nie je všetko poriadne rozpustené a pridáme ešte necelú šálku vodky. Taký istý postup zopakujeme aj pri limetkovej želatíne.

Recept pokračuje na druhej strane.