pixabay.com

Michal Blaško / / LifeHacking
Už dávno sme sa posunuli z doby, v ktorej boli symbolom sociálneho statusu veľké autá, domy a zlaté karty.

Mladí  ľudia prehodnotili svoje priority a pochopili, že konzumný spôsob života nemusí byť ich primárnym životným cieľom. Začína to vyzerať tak, že ľudia sa už prestali naháňať za vecami, ktoré môžu vlastniť. Už si nechcú kupovať veci, ktoré nepotrebujú za peniaze, ktoré nemajú, aby zapôsobili na ľudí, ktorých nemajú radi.

ytimg.com

Dnes sa človek považuje za šťastného človeka, ak môže robiť prácu, ktorá ho baví z miesta, ktoré chce. Začíname sa viac orientovať na vlastnenie zážitkov, ktoré nám nikto nezoberie, ako na veci, ktoré stratia hodnotu alebo nám ich ukradnú. Dnes si môžeš zohnať po pár klikoch letenku za cenu, ktorú by si bežne minul piatok v bare. Na stránkach ako je Kayak.com alebo Momendo.com nájdeš jedny z najunikátnejších ponúk na internete.

res-2.cloudinary.com

Bolo bežné, že ak u teba niekto uvidel zlatú kartu, v jeho očiach si stúpol. Dnes to už nikoho nezaujíma. Zlatú kartu vydajú každému, kto si do nekonečna sporí a suší svoje peniaze na účte. Dnes môžeš míňať so štýlom tebe vlastným na veci, ktoré ti dajú viac ako len krátkodobý pocit šťastia, napríklad ako z nového páru tenisiek.

dumpaday.com

Momentálne môže mať svoj účet a štýlovú kartu naozaj každý, a to za príjemných 0 eur (slovom nula). Jednu z najvýhodnejších ponúk pre študentov má aktuálne Sporka. Zadarmo dostaneš kartu s dizajnom, ktorý si sám vyberieš a mesačne nemusíš platiť vôbec nič. Môžeš si tak platiť, čo chceš, kde chceš a odkiaľ chceš bez toho, aby si za svoj účet dal čo i len cent.

Plánuješ výlet do Thajska na mesiac? Keš je už prežitok, kartou zaplatíš aj za kokos v stánku u lokálneho farmára. V smartfóne si pritom odkontroluješ všetky tvoje výdavky a zostatky. Keď sa rozhodneš svoj študentský život využiť naplno, určite ťa poteší obrovský výber zliav, ktoré môžeš využiť na kúpu elektroniky, letenky alebo ubytovania pri cestovaní.

interez.sk


Komentovať (0)