Foto: TASR - Pavol Zachar

Hovorili aj o zapojení Slovenska do humanitárneho odmínovania Ukrajiny.

Minister obrany Robert Kaliňák sa stretol s ukrajinským ministrom obrany Rustemom Umerovom. Rozprávali sa o alternatívach Slovenska pri podpore Ukrajiny. Kaliňák zároveň tlmočil postoj slovenskej vlády k forme a možnostiam pomoci zo strany Slovenska.

Článok pokračuje pod videom ↓

Stalo sa tak vrámci pracovného stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny, ktoré viedol americký minister obrany Lloyd Austin. Viac ako 50 lídrov rezortov obrany krajín na leteckej základni Ramstein v Nemecku spoločne diskutovalo o aktuálnych potrebách Ukrajiny.

Minister obrany Kalinák rokoval aj s ministrami obrany Dánska, Nórska a Švédska. Hovorili o zapojení Slovenska do humanitárneho odmínovania Ukrajiny. Ďalšími témami bolo aj posilnenie slovenskej produkcie delostreleckej munície kalibru 155 mm, ako aj možnosti spoločného rozvoja obranného priemyslu.

Kaliňákova cesta do USA

Amerika a Slovensko potvrdili svoj záujem spoločne rozvíjať obranný priemysel. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) sa v rámci pracovnej cesty do Spojených štátov stretol v Pentagone s americkým ministrom obrany Lloydom J. Austinom a navštívil aj ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov.

Kaliňák potvrdil záujem Slovenska pokračovať v modernizácii a zvyšovaní konkurencieschopnosti slovenského obranného priemyslu. Témou bola aj pomoc Ukrajine.

Uložiť článok

Najnovšie články