Foto: SITA/AP

Ako sa prihlásiť ako náhradník na očkovanie proti Covid-19?

Slovenské nemocnice sa snažia nájsť náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu koronavírusu. Ak by sa nedostavil niekto, kto bol zaregistrovaný na konkrétny čas a dátum, môže prísť na voľný vybraný termín iný uchádzač. Tento postup považuje Ministerstvo zdravotníctva za rozumný. Umožní to plynulejší postup očkovania.

Ministerstvo zdravotníctva uverejnilo na svojej sociálnej sieti oznam, ktorým informuje a navádza ľudí, ako sa môžu prihlásiť ako náhradníci na očkovanie.

foto: TASR/AP

Kto sa môže prihlásiť ako náhradník?

Aktuálne sa môžu ako náhradníci hlásiť tieto tri skupiny uchádzačov:

Návod na registráciu náhradníkov

Zoznamy náhradníkov si očkovacie centrá a jednotlivé nemocnice vedú samostatne. Uchádzači sa môžu ako náhradníci prihlásiť na vybraných miestach.

O očkovanie môžu požiadať aj všetci tí, ktorí patria do aktuálnej otvorenej fázy, ale aj tí, ktorí sa nachádzali v predchádzajúcich skupinách čakateľov.

👨‍👨‍👧‍👦 AKO SA PRIHLÁSIŤ AKO NÁHRADNÍK NA OČKOVANIE PROTI COVIDU-19 💉

Nemocnice volajú náhradníkov v prípade, že sa…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Utorok 23. februára 2021

Zaočkovaných je už viac ako 35-tisíc učiteľov

Proti ochoreniu COVID-19 je zaočkovaných 35 526 učiteľov. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling vo svojom profile na sociálnej sieti. Skonkretizoval, že z predbežných údajov Národného centra zdravotníckych informácií vyplýva, že od minulej soboty 20. februára sa podarilo zaočkovať viac ako 26-tisíc učiteľov do 55 rokov a takmer 9 500 učiteľov nad 56 rokov. Učitelia sa v prípade otázok o očkovaní môžu obrátiť na svojho riaditeľa, ktorý je o očkovaní informovaný.

Gröhling uviedol, že očkovanie v regionálnom školstve naďalej pokračuje. To by sa postupne malo rozšíriť aj o ďalšie skupiny, akými sú odborní a nepedagogickí zamestnanci, pracovníci základných umeleckých škôl či centier voľného času.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )