Foto: TASR (AP Photo/Kristian Dowling)/Andy Kropa/Invision/AP

Matej Mensatoris / / Film
Nedávno zosnulého zakladateľa pánskeho časopisu stvárni v životopisnom filme Jared Leto.

Americký herec Jared Leto stvárni v pripravovanom životopisnom filme zakladateľa pánskeho magazínu Playboy Hugha Hefnera, ktorý zomrel minulý týždeň v stredu vo veku 91 rokov. Informovala o tom spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na týždenník The Hollywood Reporter.

Film, ktorého názov zatiaľ nie je známy, bude režírovať Brett Ratner. Ten po Hefnerovej smrti vyhlásil, že zakladateľ Playboya bol „jedným z najväčších mediálnych a kultúrnych priekopníkov v dejinách a bol zodpovedný za väčšinu významných spoločenských hnutí – za slobodu prejavu, ľudské práva a sexuálnu slobodu“.


Film je v ranom štádiu prípravy a nie sú známe žiadne detaily o jeho dejovej línii. Podľa BBC snímka môže zachytávať obdobie, keď si Hefner vypožičal 8000 dolárov na vydanie prvého čísla Playboya v roku 1953 a odštartoval jeho existenciu s fotografiami nahej Marilyn Monroeovej, ktoré boli po prvý raz publikované o štyri roky skôr.

Jared Leto (45) je držiteľom Oscara i Zlatého glóbusu za stvárnenie transrodovej ženy v dráme Klub poslednej nádeje (2013). Zároveň je spevákom rockovej skupiny Thirty Seconds to Mars.

Pozri aj: Hugh Hefner, zakladateľ pánskeho magazínu Playboy bude pochovaný po boku Marilyn Monroeovej

TASR
0
Komentovať (0)