foto: Ania Pawleta

Na svete sa denne rodí státisíce detí. A každý pôrod môžeme prirovnať k malému zázraku.

Aký to musí byť pocit, keď vám dovolia zúčastniť sa tak intímnej udalosti, ako je zrod nového človeka? Poľská fotografka Ania Pawleta, pôsobiaca v Londýne, mala tú česť. Hovorí o tom, ako neskutočne ju ovplyvnil tento zážitok. Pozrite sa spolu s nami na fotografie, ktoré sa určite hlboko dotknú vnútra každého jedného z nás.

Ania hovorí, že to bola jej prvá skúsenosť s fotografovaním pôrodu. Tvrdí, že to, čo zažila, sa nedá opísať slovami.„Zažila som tam doslova všetko. Lásku, silu, nádej i vyčerpanie. Po niekoľkých hodinách prišiel na svet zázrak. Volá sa Amelie. Domov som prišla uprostred noci a od dojatia som sa rozplakala. Bola som za ňu taká vďačná, i za to, že som mohla byť svedkom perfektného pôrodu. Tá noc sa do mňa hlboko zapísala. Verím, že vo mne bude rezonovať až do konca života.“ K jej emotívnej spovedi netreba pridávať zbytočné slová. Pozrite sa spolu s nami na fotografie, ktoré sú dôkazom toho, že pôrod nikdy nebude všedná záležitosť!

Aniine fotografie sú dôkazom, že pôrod patrí zároveň medzi najprirodzenejšie i najemotívnejšie udalosti v živote. Každá žena, ktorá si ním prejde, si zaslúži našu úctu, pretože to je poriadna drina.

Pozri aj: Takmer úplne nahá, s putami či v podväzkoch. Odvážna Bratislavčanka svojím extravagantným štýlom delí ľudí na dva tábory

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy