foto: Pixabay

/ 44 / Michaela
Počas tehotenstva sa zvýšená hladina progesterónu v tele matky postará o to, aby žena nemohla opäť otehotnieť. Avšak aj tento mechanizmus môže niekedy neočakávane zlyhať.

Pre Jessicu Allen, mladú ženu z Kalifornie, to musel byť poriadny šok. Len si to predstavte. Ste náhradnou matkou a pod srdcom nosíte dieťa, ktoré ste sa rozhodli vynosiť rodičom túžiacim po svojom dieťati. Niekedy ani silná túžba po bábätku nestačí a tak prírode treba pomôcť. Všetko ide bez problémov, až kým neprídete na ďalší ultrazvuk. A tam sa dozviete naozaj šokujúcu správu. Nečakáte jedno bábätko, ale dve. A nie, nie sú to dvojičky. Allen je jedna z miliónov žien, ktorej sa podarilo znovu otehotnieť počas tehotenstva. 

Jessicin prípad sa naozaj vymyká štandardu. Matka dvoch detí sa rozhodla pomôcť inému páru, v ktorom by žena jednoducho zo zdravotných dôvodov nebola schopná donosiť plod. Preto sa Jessica s manželom zapísali do programu a Jessica podstúpila umelé oplodnenie, ktoré bolo úspešné. Za túto pomoc získala v prepočte približne 27 550 eur, no ako vraví, peniaze neboli prvoradé. Sama náhradná mama je presvedčená, že žiadnej žene by nemala byť odopretá možnosť stať sa matkou, a to najmä v prípade, keď je dieťa pre ňu to najdôležitejšie na svete. Jessica bola v tom čase matkou dvoch detí, avšak tretie dieťa neplánovala. Všetci si mysleli, že čaká dvojičky, ktoré obe patria čínskemu páru. No to, čo sa udialo po ich narodení, muselo byť pre všetkých šok.

Materinská intuícia nikdy nesklame

pixabay.com

Počas rutinného ultrazvuku v šiestom týždni tehotenstva sa ukázalo, že bábätká sú dve. Doktor si však všimol, že druhé bábätko výrazne zaostávalo vo veľkosti. Keďže sa však počas tehotenstva nevyskytli žiadne problémy, lekári sa tým prestali zaoberať. Jessica porodila cisárskym rezom, bábätká si prebrali šťastní čínski rodičia, matka však mala fotografiu, ktorá v nej vzbudila značnú zvedavosť. „Všimla som si, že jedno bábätko je oveľa svetlejšie. Bolo vidno, že rozhodne nemôže ísť o jednovaječné dvojičky, ako sa najskôr predpokladalo,“ hovorí trojnásobná matka, ktorá prišla k tretiemu dieťaťu ako „slepé kura k zrnu.“ Po jej podozrení nasledovala séria DNA testov, ktorá jednoznačne preukázala, že menší „súrodenec“ je v skutočnosti biologické dieťa Jessicy a jej manžela. Po dokázaní toho, že chlapček, ktorý dostal meno Malachi, je skutočne ich, nastali ťahanice s agentúrou, ktorá vyžadovala vrátenie časti poplatkov. To sa však našťastie vyriešilo a tak sa rodina teší z nečakaného prírastku.

Môže za to superfetácia

pixabay.com

Lekár neskôr potvrdil superfetáciu, jav, ktorý je bežný v živočíšnej ríši, avšak u ľudí sa vyskytuje naozaj veľmi zriedkavo. Jessica aj po umelom oplodnení neprestala ovulovať, teda dozrelo jej vajíčko, ktoré oplodnila manželova spermia. V medicínskej literatúre sa dočítame len o desiatich prípadoch superfetácie u ľudí, pričom určite stojí za zmienku aj fakt, že manželia počas Jessicinho tehotenstva používali kondóm. Všetko nasvedčovalo tomu, že splodiť tretie dieťa je jednoducho nemožné, no i napriek tomu sa to stalo. Je to ďalší skvelý dôkaz toho, aká silná dokáže byť príroda.

Pozri aj: Táto aplikácia, založená na umelej inteligencii, dokáže z fotografií odstrániť make-up. Pozrite sa, ako vyzerajú odlíčené celebrity

sciencealert.com


Komentovať (0)