Foto: MovieStillsDB

Ak aj vám zmena Waylona Smithersa vŕtala pri sledovaní Simpsonovcov v hlavách, tu je vysvetlenie.

Seriál Simpsonovci sa už dlhé desiatky rokov teší obľube u svojich fanúšikov. Svedčí o tom aj fakt, že tento rok by mala uzrieť svetlo sveta už neuveriteľná 34. séria. Teraz sa ale vráťme späť do roku 1989, kedy bola uvedená tá úplne prvá. Ak zalovíte v pamäti, možno si spomeniete na postavu Waylona Smithersa s tmavou pleťou a modrými vlasmi. V ďalších častiach už ale dostal klasický žltý vzhľad. Tvorca Matt Groening túto dlhoročnú záhadu v staršom rozhovore pre TMZ ozrejmil. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza Unilad, prvýkrát sa postava Waylona Smithersa objavila v Simpsonovcoch v tretej časti prvej série a odvtedy je jeho stálicou. V tomto momente mal Smithers hnedé sfarbenie s modrými vlasmi. No neskôr už vyzeral podobne ako ostatné postavičky Simpsonovcov. Prečo?

Waylon Smithers na začiatku – Screen zo seriálu Simpsonovci Foto: Fox Television

Je to inak, než si fanúšikovia mysleli

Kým dlhé roky mnohí fanúšikovia verili teórii, že jeho postava mala byť pôvodne černošskou, ukázalo sa, že to nie je pravda.

A vysvetlením tejto zmeny je obyčajná chyba a utiahnutý rozpočet, ktorý ju v tom čase nedovolil upraviť.

Waylon Smithers neskôr – Screen zo seriálu Simpsonovci Foto: Fox Television

Nemali peniaze na opravu chýb

„Vždy bol žltý, vtedy sa ale stalo to, že ho zle namaľovali,“ vysvetlil Matt Groening, tvorca Simpsonovcov.

Dodal, že v tom čase sa v seriáli vyskytli chyby, avšak nemali dostatok financií na ich opravu. Preto tam jednoducho zostali a v tomto stave sa dostali aj na obrazovky.

Najnovšie články