Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bývalý premiér získal necelých 50-tisíc hlasov.

Svoju kandidatúru ohlásil v posledný januárový deň, teda na poslednú chvíľu. Igor Matovič 31. januára uviedol, že kandiduje za bývalé hnutie OĽANO, to však zároveň podporilo aj ďalšieho kandidáta – Patrika Dubovského. Zároveň šokoval aj svojimi vyhláseniami o tom, že aj keď oficiálne kandiduje na prezidenta, jeho cieľom nie je vyhrať a vie, že nemá šancu. Bývalý premiér napokon podľa Štatistického úradu získal 2,18 percenta hlasov, čo znamená, že svoju dôveru mu vyjadrilo 49 201 voličov. Ešte skôr, ako sa začali sčítavať hlasy, poslal svojim priaznivcom odkaz. 

„Ďakujem vám všetkým. Čochvíľa by mali dať von prvé výsledky… a myslím, že to bude niečo okolo 2 percent, ale nebuďte z toho smutní. Vopred som hovoril, že budem súťažiť s polo a plnotučným mliekom a taký bude asi aj výsledok,“ napísal na facebooku.

Opäť zdôraznil, že jeho cieľom nebolo vyhrať, ale dať možnosť voliť aj tým, ktorí napríklad voliť vôbec nechceli ísť. „Tým, že ste prišli, cieľ sa naplnil,“ odkázal.

Matovič nezískal podporu ani v rodnej Trnave, svoj hlas mu odovzdalo necelých 2-tisíc oprávnených voličov. Podľa jeho slov sa však zdá, že s tým bol vopred zmierený a má k tomu aj svoje vysvetlenie. „Jediný som mal kampaň za 0 eur, za chrbtom žiadne médium a výraznú väčšinu v protivetre. Napriek tomu mi dnes mnohí ľudia poslali stručnú správu „volil som srdcom“. Cesta je niekedy viac ako cieľ. Ešte raz ďakujem.“

Uložiť článok

Najnovšie články