foto: interez.sk (Jaroslav Novák)

Rádiohlavy majú pred sebou jubilejný, 10. ročník.

Rádio_FM začalo svoju púť odovzdávania cien slovenským hudobníkom v roku 2008. Vtedy, ešte v maličkom klube MMC, jednoznačne kraľovala skupina Noisecut. Odniesla si domov cenu za najlepší album roku “BLIIIZKO”, ktorý vyšiel pod značkou Slnko Records. Odvtedy prebehlo už deväť ročníkov a najúspešnejšími hudobníkmi sa za túto dobu stali jednoznačne tí z kapely Billy Barman, ktorí si dokopy odniesli 6 sošiek rádiohláv. 10. ročník bude špecifický. Predsa len, číslo 10 už niečo znamená a Radio_Head Awards si za 9 rokov získali svoju priazeň a značku, a ocenenia majú v hudobnom svete veľkú váhu. Predsa len, je to jediná hudobná anketa a oceňovanie slovenských hudobníkov na Slovensku. 

Poslucháči budú môcť až do 4. februára hlasovať za kategórie:

Hlasovaním vyberiete užšiu nomináciu, ktorá bude známa už 5. februára. Potom bude nasledovať hlasovanie za celkového víťaza jednotlivých kategórií.

Ceny tým najlepším slovenským hudobníkom za uplynulý rok udelia aj odborné poroty v žánrových kategóriách Elektronická hudba, Hard and Heavy, Hip Hop / Rap / R’n’B, World Music / Folk, ale aj v kategóriách zastrešených Rádiom Devín – Jazzová hudba, Klasická hudba a Experimentálna hudba.

Svoju cenu udelia aj hudobní kritici a počas slávnostného večera, ktorý bude 15. marca v Bratislave, spoznáme aj aktuálneho držiteľa Ocenenia za prínos do hudby, ktoré v minulosti získali Marián Varga či zosnulý publicista Juraj Kušnierik.

Minulý rok si sošky “rádiohláv”, ktoré podľa návrhu šperkárky Bety K. Majerníkovej vytvorila sochárka Mira Podmanická, odniesli Katarína Máliková, B-Complex, Billy Barman či Vec.

Pozrite si galériu z minulého ročníka odovzdávania cien

interez.sk, radiohlavy.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )