Foto: instagram.com (bridiewilkins )

Mladá Londýnčanka ukazuje, že niekedy sa stačí trochu uskromniť a následne je možné užívať si naplno svoje cestovateľské sny.

Mnohí z nás by radi neustále cestovali a spoznávali nové krajiny, avšak obmedzený finančný rozpočet je často veľkou a neprekonateľnou bariérou v plnení si cestovateľských snov. Podobne to videla aj mladá módna novinárka a blogerka z Londýna, ktorej príjmy a životný štýl nedovoľovali užívať si luxusné výlety či dovolenky. To sa ale rozhodla zmeniť. Obmedzila svoje londýnske výdavky na minimum a za ušetrené peniaze teraz cestuje po celom svete. Celkom dobrý nápad, nemyslíte? 

23-ročná Bridie Wilkins žila ešte pred nejakým časom život, aký majú mnohí jej rovesníci. Večer chodila do barov a peniaze míňala na rôznych zábavných akciách. Výnimkou nebolo ani pravidelné jedlo z donášky. Takýto životný štýl jej však neumožňoval, aby mohla cestovať po svete. Preto sa rozhodla pre zásadnú zmenu. Svoje výdavky obmedzila iba na 100 libier týždenne (110 eur) a vďaka tomu si ušetrí až 600 libier (661 eur) mesačne. Aj keď táto suma nie je horibilná, Bridie to stačí na to, aby si mohla plniť svoje cestovateľské sny a ničím sa pri nich neobmedzovať.

Keď je však doma, vtedy sa snaží výdavky znižovať ako sa len dá. Základom jej londýnskej stravy sú konzervované ryby či zelenina. Namiesto využívania metra chodí pešo, čo jej pomáha dennodenne šetriť niekoľko libier.

Odkedy zahájila svoj nový štýl života, navštívila už 19 krajín, v ktorých bola zvyčajne ubytovaná v luxusných rezortoch. Najbližšie sa chystá navštíviť dánsku Kodaň, potom Los Angeles a zavŕši to Mexikom.

Briddie rada spomína na krásne letné dovolenky na Bali, ďalej na Maldivy, či na talianske Sorrento. S prestávkami v Londýne zažila tiež aj viaceré mestské výlety ako Paríž či Rím, kde bývala v prepychových apartmánoch.

Aby to bolo možné, svoje výlety si plánuje dlhodobo dopredu a sleduje rôzne zľavy či zaujímavé ponuky na ubytovanie. Napríklad výlet na Maldivy, ktorý bežne stojí aj vyše 2300 libier (2534 eur) si objednala v predstihu, vďaka čomu túto sumu výrazne zrazila smerom dolu.

Na dovolenkách však nežije na konzervách ako doma v Londýne a poriadne si tam dopraje, ako náhradu za „asketický“ londýnsky život.

Ako sama uvádza, nikdy sa necítila tak dobre ako v súčasnosti. Priznáva síce, že jej rodina a priatelia ju považovali za bláznivú no svoj štýl života nateraz nehodlá meniť. Naopak. Chce takto inšpirovať ďalších mladých ľudí, aby sa tiež uskromnili, a potom si svoj život poriadne užili.

Necháte sa inšpirovať? 

Pozri aj: Je to potvrdené. Cestovanie nás robí oveľa šťastnejšími než akékoľvek materiálne bohatstvo

dailymail.co.uk, bridiewilkins.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)