foto: Unsplash

Problémy s výpadkami malo viacero sociálnych platforiem.

Problémy so sociálnou sieťou Instagram začali ľudia nahlasovať krátko po 18:00 hod. nášho času. Najviac hlásení o problémoch prichádza z USA, Európy ale aj Ázie. 

Okrem problémom s Instagram hlásili ľudia aj ďalšie výpadky Facebooku, Messengeru ale aj WhatsApp-u.

58 % používateľov Facebooku hlásilo úplný výpadok služieb. 74 % používateľov malo problém s pripojením na server na Facebook Messenger a 62 % hlásilo problémy s časovou osou na Instagrame.

Foto: Downdetector

Portál TechRadar požiadal sociálnu sieť Facebook o komentár k tomu, čo sa dialo, ale sociálna sieť zatiaľ tieto problémy nekomentuje. V minulosti sa vyskytli podobné problémy, pri ktorých došlo k výpadkom všetkých týchto služieb súčasne.

Podľa sledovacieho webu DownDetector nahlásilo problémy s WhatsApp viac ako 38 000 ľudí. Pokiaľ ide o Instagram a Facebook, doteraz bolo zaregistrovaných viac ako 30 000 a 1 600 hlásení, píše portál indiatvnews.com

Jeden z najväčších výpadkov Facebooku bol v marci 2019

Podľa portálu The Independent mala sociálna sieť Facebook najväčší technický problém v jeho nedávnej histórii v marci 2019. Všetky aplikácie Facebooku prestali fungovať na viac ako deň. Takéto výpadky mali obrovský dosah aj na ostatné platformy a stránky tretích strán, ktoré využívajú prihlasovacie nástroje Facebooku a to napríklad Spotify a Tinder.

Facebook je zvyčajne pomerne tajnostkársky ohľadom toho, čo spôsobuje jeho problémy. Napríklad po problémoch v roku 2019 sa uvádzalo, že ich spôsobila „zmena konfigurácie servera.“

Sociálne siete nefungovali miliónom

Instagram, WhatsApp Facebook a Facebook Messenger dnes nefungovali pre milióny používateľov po dobu približne 30 minút, ľudia sa sťažovali, že nemajú prístup k balíku platforiem sociálnych médií vlastnených spoločnosťou Facebook, ozrejmuje web TechRadar.

1
Uložiť článok
Komentovať