Foto: SITA

Bol odsúdený na doživotie, no prepustili ho za dobré správanie.

Jeden z najslávnejších sériových vrahov, Jack Rozparovač, má v Thajsku svojho nasledovníka. 55-ročný Somkid Pumpuang bol v roku 2005 odsúdený na doživotie za vraždu piatich žien, ktoré pracovali v oblasti sexuálnych služieb. Svoje obete uškrtil alebo utopil. V skutočnosti si však odsedel iba necelých 15 rokov a bol prepustený na slobodu. 

Väzenie ho však nezmenilo. Ako informuje Daily Mail a Sun, iba 7 mesiacov na slobode ho opäť zlákali vražedné chúťky. Zoznámil sa cez internet s 51-ročnou hotelovou chyžnou Rasmee Mulichan. Tej tvrdil, že je prominentný právnik a opisoval jej svoje nové auto. Tá sa do neho zamilovala a spolu plánovali svadbu, ktorá sa mala konať 15. decembra.

15. december však bol deň, kedy Rasmee vydýchla naposledy. Svojmu synovi tvrdila, že so svojou novou láskou sa chce presťahovať do jeho domu. Susedia povedali polícii, že počuli Rasmee kričať, ale keď búchali na dvere, tak im Somkid odpovedal, že je všetko v poriadku.

Ženu zviazal káblom a následne ju zaškrtil. Na mieste činu našli vyšetrovatelia Somkidove odtlačky prstov, oblečenie, a tiež dokumenty týkajúce sa jeho auta.

Úrady ponúkli za informácie, ktoré by viedli k jeho zatknutiu  50 000 bahtov (približne 1 500 eur). Nebezpečného vraha sa ale našťastie podarilo včera zadržať, keď ho zatkli vo vlaku po celoštátnom pátraní.

Somkid Pumpuang na ftogorafií druhý z pravej strany. Foto: SITA

Somkida Pumpuanga prepustili z väzenia za dobré správanie. Thajské väznice sú dlhodobo preplnené. Vo väzení sedí až 370-tisíc ľudí, čo je trojnásobok kapacity väzníc. 80 % z nich je tam za trestnú činnosť spojenú s drogami. Preto úrady v snahe znížiť počet väzňov prehodnocujú tresty, vďaka čomu sa dostal aj Somkid na slobodu.

Aj v súvislosti s týmto prípadom Thajsko už prehodnocuje svoju politiku znižovania trestov, aby sa na slobodu nedostali ľudia ako bol aj tento muž.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )