Foto: SITA/AP- Joan Monfort

Pierre-Emerick Aubameyang zažil ťažkú noc.

Jedna z najväčších hviezd futbalového klubu FC Barcelona zažila mimoriadne stresujúcu noc. Pierra-Emericka Aubameyanga totiž okolo jednej hodiny brutálne prepadli zlodeji, píše španielsky denník El Pais.

Futbalové útočníka prepadli zlodeji v jeho vlastnom dome v barcelonskej štvrti Castelldefels. Gabončanovi a jeho manželke sa štyria maskovaní muži vyhrážali strelnými zbraňami a železnými tyčami. Podľa vyjadrení polície ho dokonca zbili.

Chceli šperky

Páchatelia boli veľmi dobre informovaní a od od začiatku chceli kombináciu k trezoru, kde si pár schovával svoje vzácne šperky. Zlodeji sa do domu dostali pravdepodobne cez záhradu a utiekli na bielom Audi A3. Incident už potvrdil aj samotný klub. Hráč a jeho manželka sú údajne v poriadku a vypovedali na polícii. Tá momentálne zhromažďuje dôkazy a po zlodejoch je vyhlásené pátranie.

V Španielsku vykrádajú domy futbalistov pomerne často, ale väčšinou počas zápasov, keď v nich hráči ani ich rodiny nie sú. V minulosti boli obeťami krádeží aj Casemiro, Álvaro Morata, Gerard Piqué, Samuel Umtiti, Jordi Alba alebo bývalý tréner Realu Madrid Zinedine Zidane.

K nešťastnej udalosti došlo iba niekoľko hodín po zápase, v ktorom domáca Barcelona porazila Real Valladolid vysoko 4:0. Pierre-Emerick Aubameyang však do tohto zápasu nezasiahol, keďže má na svojom poste obrovskú konkurenciu v podobe Poliaka Roberta Lewandowskeho. Práve z tohto dôvodu je Gabončan v posledných týždňoch spájaný s prestupom do Chelsea či Manchestru United.

Najnovšie články