Ilustračná foto: Pexels

Ako uviedla polícia, jej príslušníci prišli do bytu okolo druhej v noci po tom, ako dostali hlásenie, že sa muž pokúsil o samovraždu.

56-ročný muž je podozrivý zo zabitia svojich troch maloletých detí, po čom sa mal následne pokúsiť spáchať samovraždu. K hroznému incidentu malo prísť v hlavnom meste Chorvátska. Informuje portál The Washington Post s odvolaním sa na lokálne médiá.

Podľa dostupných informácii ide o rakúskeho občana, ktorý žil v Záhrebe. Prokurátor okamžite informoval, že otec detí je hlavným podozrivým v tom otrasnom prípade.

Deti nemali ani 10 rokov

Polícia bola privolaná k apartmánu o druhej v noci s tým, že sa mal niekto pokúsiť o samovraždu. Keď však otvorili dvere a vošli do bytu, naskytol sa im pohľad, na ktorý nikdy nezabudnú. Našli bezvládne telá troch malých detí a ich otca v zlom stave. Maloletým už bohužiaľ nedokázali pomôcť, ich otec bol prevezený do nemocnice.

Najmenšie z detí bol len 4-ročný chlapec, nasledovaný 7-ročnými dvojičkami. Prípad samozrejme zaskočil celé Chorvátsko a ľudia sa pýtajú, či sa nedalo tejto tragédii nejakým spôsobom zabrániť. Rodina v roku 2018 prešla štandardným rozvodovým procesom, kde boli všetky deti zverené do striedavej starostlivosti oboch rodičov.

Ich otec však mal zjavné emocionálne aj finančné problémy, o čom informoval aj na svojom Facebooku. Údajne už nemohol pokračovať. Išlo o finančného experta. Vlastnil niekoľko firiem a taktiež pôsobil ako konzultant. Prečo by však zabil aj svoje tri deti, ktoré mali celý život pred sebou, nevedno.

 

Uložiť článok

Najnovšie články