V horúčavách sa realizujú zvýšené kontroly železničnej infraštruktúry. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v ojedinelých prípadoch zaznamenali vybočenie koľaje. Pre TASR to potvrdila ich hovorkyňa Vladimíra Bahýlová.
Horúčavy spôsobujú problémy
„Pri vysokých teplotách správca železničnej infraštruktúry pravidelne monitoruje teplotu koľajnice a vykonáva zvýšenú kontrolnú a dohliadaciu činnosť. V prípade, ak by nastalo riziko vybočenia koľaje, sú prijaté opatrenia na zabezpečenie železničnej prevádzky, a to napríklad zavedením prechodného obmedzenia traťovej rýchlosti vlakov cez inkriminovaný úsek,“ uviedla.
Na sieti ŽSR v ojedinelých prípadoch nastalo vybočenie koľaje. „Bolo následne odstránené, a to v zmysle schválených technologických postupov a predpisových ustanovení,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že pre poruchy boli čiastočné obmedzenia vlakovej dopravy.
Počasie na Slovensku je tento týždeň mimoriadne teplé. Výstrahy pred vysokými teplotami platia na väčšine územia SR aj v piatok.
Marek cestuje po svete na motorke: V mnohých moslimských krajinách žijú skvelí ľudia. V Iraku sme nemuseli minúť ani cent
Pil fľašu vodky denne, pri vpichovaní steroidov kričal, že miluje drogy. Robbie Williams bol pre ľudí iba zlý vtip
Farmaceutka: Superchrípka nie je nebezpečnejšia. Liečba je rovnaká ako pri bežnej chrípke, očkujte sa
Mirka pracuje v obchode, prehovorila o samoobslužných pokladniciach: Už na mňa aj kričali, že nebudú robiť za mňa
Gynekológ meral 155 cm a ženám striekal žieraviny do maternice: Z orgánov krvácali, chcel ich tak sterilizovať
Odborníčka na závislosti Bára: Ak si človek nechce pomôcť sám, neprinútite ho. Suchý február môže byť začiatok
Milovníčka dinosaurov Monika: Jurský park je fikcia plná mutantov. Ak by prežili, my by sme tu neboli











Nahlásiť chybu v článku