Foto: MovieStillsDB

Hnutie #MeToo bojuje proti sexuálnemu obťažovaniu a znásilňovaniu.

Pre svoj nekompromisný a striktný prístup, ktorý je nie vždy hodnotený ako férový, je toto hnutie istým spôsobom kontroverzné, aj keď jeho myšlienkou je spraviť z tohto sveta lepšie miesto. Ako na svojom webe píše denník Guardian, najnovšie sa hnutie pričinilo o to, aby štúdio Disney, ktoré prevzalo kontrolu nad štúdiom Pixar, vymazalo „nevydarenú scénu“ z druhého dielu Toy Story.

Na konci Pixaroviek môžeme počas premietania titulkov vidieť nevydarené scény, ktoré sú pochopiteľne falošné, keďže ide o animované filmy. Tieto scény sú však naozaj zábavné a spríjemňujú záver filmu. Kreslené postavičky tu kazia nakrúcanie, robia si zákernosti či hovoria priamo do kamery akoby to boli skutoční herci.

Animovaný Harvey

V jednej z takýchto scén môžeme vidieť dve bábiky Barbie, ktoré chce hračka Stinky Pete, ktorá zámerne pripomína starého chlípnika, obsadiť do ďalšieho Pixar filmu. Keďže ide o bežnú praktiku, ktorá nebola cudzia napríklad producentovi Harveymu Weinsteinovi, hnutie #MeToo sa postaralo o to, aby scéna bola vymazná. A to aj napriek tomu, že film pochádza z roku 1999 a účelom týchto scén je parodovať Hollywood, filmový priemysel a praktiky bežné pre šoubiznis.

MovieStillsDB

Pixar je na muške

Ako prvý o vymazaní tejto scény informoval portál Release News, ktorý tak spravil potom, ako sa na túto tému rozpútala búrlivá debata na forách typu Reddit. Prednedávnom sa hnutie zároveň postaralo o to, aby z Pixaru odstúpil jeden zo zakladateľov spoločnosti a jedno z najzvučnejších mien animácie, John Lasseter. Ten sa tiež nevyhol weinsteinovským obvineniam a zo svojej pozície odstúpi do konca roka.

Paradoxne, bol to práve John Lasseter, kto režíroval druhý diel Toy Story. Aktuálne sa do slovenských kín chystá štvrté pokračovanie Toy Story. V zahraničí si už však svoju premiéru odbilo a napriek tomu, že ho kritici aj diváci prijali veľmi pozitívne, nevyhlo sa kontroverznému komentáru. Kritizované bolo najmä kvôli tomu, že mu chýba rasová diverzita.

theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )