Foto: Profimedia

Modelka prehovorila o minulosti, na tento rozhovor nespomína v dobrom.

V súčasnosti 57-ročná Cindy Crawford v novom dokumente prehovorila o tom, ako sa s ňou v minulosti zaobchádzalo. Ľudia sa k nej správali ako k dieťaťu. Tvrdí, že ju všetci chceli vidieť, no nikto ju nechcel počúvať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mala ukazovať svoje telo

Ako píše web Mail Online, Cindy Crawford vyčíta Oprah Winfrey ich rozhovor z roku 1986, v ktorom slávna televízna moderátorka požiadala vtedy 20-ročnú modelku, aby ukázala svoje telo v národnej televízii. Obľúbená 57-ročná supermodelka sa rozhovorila o vzájomných vzťahoch v novom doku-seriáli pre Apple TV+ s názvom The Super Models (Supermodelky), v ktorom Cindy a jej kolegyne Naomi Campbell, Linda Evangelista a Christy Turlington uvažujú o tom, ako sa stali ikonami módneho priemyslu.

Skôr než sa Cindy stala známou, predstavila sa národu, keď po boku svojho zástupcu z modelingovej agentúry Elite, Johna Casablancasa, prvýkrát vystúpila v The Oprah Winfrey Show. V úryvku z dokumentu je počuť, ako Oprah predstavuje mladú modelku a pýta sa: „Mala vždy také telo? Postavte sa na chvíľu, toto je to, čomu hovorím TELO.“

Cindy sa nervózne usmievala, keď sa postavila a umožnila publiku, ale aj divákom pri televíznych obrazovkách, obzerať si jej postavu. Keď Cindy uvažovala o tom, ako sa v tej chvíli cítila, priznala: „Bola som ako dieťa, bola som videná, ale nie počutá.“ Dnes sa modelke zdá, akoby Oprah a ostatní pozeraním sa na jej telo hodnotili, či tam vôbec má čo robiť. V tom čase si to vraj neuvedomovala. Až neskôr, ako matka dvoch detí sa zamýšľala nad tým, že takéto správanie naozaj nebolo v poriadku.

Hladovala, kým neomdlela

Za problematickú dnes považuje aj komunikáciu medzi Oprah a Johnom. Keď sa ho Oprah spýtala, či agentúra musela modelku podrobiť „tréningovému obdobiu“, odpovedal: „U Cindy to bolo skôr z psychologického hľadiska, nebola si istá, či naozaj chce byť modelkou… postupne jej ambície rastú. Ak bude chcieť, môže byť v tomto biznise číslo jeden.“

Foto: MovieStillsDB

Johnova predpoveď sa jednoznačne naplnila, ale v doku-sérii Cindy zdôraznila, ako tvrdo pracovala na tom, aby sa presadila v začiatkoch svojej kariéry. Priznala, že počas vyčerpávajúcich pracovných dní často omdlievala od hladu. Odpadla niekoľkokrát, najmä v čase pred obedom to vraj bolo celkom bežné. Potom človeka dali dokopy a opakovalo sa to znova. Dodáva však, že toto obdobie malo svoje plusy. Mala 20 rokov, odišla zo školy a zarábala 1 000 dolárov denne.

Hoci sa seriál zaoberá výnimočnou krásou žien, nevyhýba sa ani škaredším problémom, ktorým čelili, ako sú závislosť, domáce násilie a rasová nerovnosť. Linda Evangelista sa so slzami v očiach rozhovorila aj o tom, ako ju znetvoril nevydarený kozmetický zákrok. Podelila sa aj o bolestivé spomienky na to, ako ju bývalý manžel Gérald Marie počas ich päťročného manželstva zneužíval. Naomi Campbell zas prezradila, že je v perimenopauze a počas fotenia v dokumentárnom seriáli trpela návalmi horúčavy.

Najnovšie články