Ilustračné foto: pixnio.com

Aj vo zvieracej ríši môžu byť milostné vzťahy poriadne komplikované. Gunár Thomas však svojim životom ukázal, že skutočná láska naozaj nepozná prekážky.

Ak sa náhodou trápite s neopätovanou láskou či milostným trojuholníkom, vedzte, že v tom nie ste sami. Gunár Thomas, ktorý žil v ľúbostnom trojuholníku medzi dvoma labuťami, vedel, aké náročné môžu byť trampoty s láskou. Keď si prečítate jeho naozaj netradičný príbeh, uvidíte, že ani husiam nie je čo závidieť. Alebo je to naopak?

Slepý gunár Thomas je dôkazom toho, že nemusíte vyzerať neodolateľne na to, aby ste vzbudili záujem (nielen) u druhého pohlavia. Dve samičky labutí sa išli oňho doslova pobiť. Nakoniec sa však múdro dohodli, že sa o svoju životnú lásku podelia. V netypickom milostnom trojuholníku s gunárom Thomasom tak strávili šesť rokov, pričom Thomas sa ukázal ako starostlivý otec, ktorý vychoval tucet mláďat.

Starostlivý otecko

Posted by Wellington Bird Rehabilitation Trust on Montag, 5. Februar 2018


Posted by Wellington Bird Rehabilitation Trust on Montag, 5. Februar 2018


Posted by Wellington Bird Rehabilitation Trust on Montag, 5. Februar 2018

Trojuholník s dvoma labuťami však nie je jediné „huncúctvo,“ ktoré mal Thomas na rováši. Pred mnohými rokmi bol v dlhodobom monogamnom vzťahu, ktorý trval 24 rokov. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa Thomas nezaľúbil do Henryho, čierneho samca labute. Henrymu však očividne Thomas nestačil, keďže sa po rokoch zaľúbil do labute Henriety, s ktorou sa rozhodol žiť. Thomasa sa to nedotklo, pretože sa rozhodol ostať pri páriku, pričom im pomáhal vychovať deti.

V roku 2009 Henry odišiel do labutieho neba a Henry tak ostal určitý čas sám. Osud ho zavial k dvom labutiam, o ktorých sme písali na začiatku príbehu. Od roku 2013 prežíval jeseň svojho života v centre Wellington Bird Rehabilitation Trust, v Novom Zélande, kde v dôsledku staroby oslepol.

It is with a heavy heart, we announce the passing of our beloved blind goose Thomas. 🙁 :'(Thomas, in his almost 40…

Posted by Wellington Bird Rehabilitation Trust on Montag, 5. Februar 2018

Thomas mal však za sebou plodný život a na nedostatok pozornosti sa rozhodne nemohol sťažovať. 40-ročný gunár zomrel 3. februára 2018. Mnohí veria, že sa svojím príbehom určite zapíše do dejín. Možno jeho nezvyčajná životná púť inšpiruje tvorcov animovaných filmov, veď príbeh o slepom bisexuálnom gunárovi by bola naozajstná šupa.

Thomas nič neriešil, vždy sa vedel prispôsobiť novej situácii. I keď sa to niekedy vymykalo štandardom. Bral život taký, aký je, a to je niečo, čo by sme sa mohli aj my naučiť od tohto nezvyčajného gunára.

Pozri aj: Indický princ sa priznal k homosexualite a otvára svoj rúžový palác pre LGBT komunitu. Chce im takto pomôcť pred prenasledovaním

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)