Max Alberti

Michal Blaško / / Kultúra
Galota odhaľuje headlinerku festivalu a posledné mená! Na piaty ročník rodinného festivalu má namierené okúzlujúca reggae diva Sara Lugo, so svojou kapelou Next Generation Family.

Hudobná kariéra tejto šarmantnej slečny pôvodom z Portorika, začala už v roku 2003, odkedy prešla dlhou cestou a dnes môžeme Saru označiť medzi stále viac stúpajúce hviezdy nežného pohlavia na európskej, ale aj svetovej reggae scéne. Má za sebou tri sólové albumy, na ktorých sa z veľkej časti aj producentsky podieľala a spolupráce s menami ako Protoje, Kabaka Pyramid, Jah9 alebo Skarra Mucci.

Vo svojich vystúpeniach kombinuje aj prvky soulu a jazzu, čo perfektne sedí na jej farbu hlasu. Sara sa netají, že rada experimentuje s niečim novým, čoho výsledkom je aj posledný album s názvom Sara Lugo & Friends, ktorý obsahuje 12 trackov a na každej skladbe nájdeme hosťa z inej časti sveta.

Medzi ďalšie mená, ktoré treba určite spomenúť, patria dnes už junglové legendy Serial Killaz, ktoré so svojim špecifickým zvukom pôsobia na britskej scéne viac ako 15 rokov. Počas svojej kariéry sa preslávili najmä remixami na rôzne známe skladby.

Trojicu zahraničných hostí dopĺňa ostrieľaný matador a priekopník nového zvuku medzi drum & bassovými producentmi Insideinfo. Vo svojej produkcii sa venuje najmä neurofunku a pred časom vydal svoje prvé kompletné EP na labeli Viper.

Festival s priateľskou atmosférou tento rok ponúka naozaj pestrý program. Počet vstupeniek bude opäť obmedzený, tak neváhajte s kúpou lístkov a urobte už tak radšej teraz, napríklad aj na stránke galotafest.sk.

0
Komentovať (0)