Galota - festival priateľov, aj tak hovoria o multikultúrnom hudobnom podujatí jeho organizátori. Z malého lokálneho festivalu, ktorý už od začiatku prichádzal s odlišnosťou pri výbere hudobného programu, sa počas 4 rokov stala akcia, ktorá na alternatívnej scéne zaujala svoje miesto.

Piaty ročník Galoty pozná svoj dátum, prvé zahraničné mená, ale aj nové miesto konania. Prírodný areál Rybníkov v obci Opatovce neďaleko Trenčína počas  21. a 22. júla ponúkne návštevníkom naozaj pestrý výber domácich a zahraničných vystupujúcich s možnosťou osviežiť sa počas horúcich letných dní, zapojiť sa do kreatívnych workshopov, sprievodných aktivít alebo zregenerovať sa v chilloutovej dedinke a ešte omnoho viac.

Tak ale už poďme k prvým oznámením menám, ktoré nás tento rok čakajú.

V spoločnom vystúpení sa po prvýkrát na Slovensku predstaví trio z anglického Bristolu – menovite Mr.Woodnote, Eva Lazarus a Lil Lhrys. Skvelého saxofonistu, producenta a skladateľa – Mr.Woodnote – pôvodom z Austrálie preslávili najmä street-perfomance v spoločných vystúpeniach s Dub Fx-om. Počas svojich vystúpení kombinuje hru na saxofóne, elektrický saxofón doplnením o loopové prvky.

Eva Lazarus – vokalistka, speváčka a raperka, alebo ako sama hovorí: veľké afro, veľký hlas, tučné beaty a tučný bass. Frontmenka kapely Dub Mafia vo svojich vystúpeniach kombinuje prvky reggae, junglu, drum and bassu ale nebráni sa experimentovaniu ani s hip-hopom.

Spojenie saxofónu a černošského hlasu doplní svojim nezastaviteľným rapovým flowom mc Lil Lhrys, ktorý dotvorí atmosféru a nenechá kľudne sedieť jediného návštevníka Galoty.

Nestarnúca legenda junglovej scény, skvelý spevák a mc Ras Demo aka Demolition Man, ktorého nemusíme žiadnemu fanúšikovi junglu obzvlášt predstavovať, príde rozhýbať dav svojim nekompromisným prejavom. Tvorca hitov Fire alebo Jungle Bass Me pôsobí na scéne od začiatku 90tych rokov a môžeme ho považovať za výraznú osobnosť, ktorá prispela k rozvoju junglovej kultúry.

Z Apeninského poloostrova prichádza rastúca  hviezda nielen európskej reggae scény Lion D, ktorý sa predstaví so svojou temperamentou talianskou kapelou. Jedinečný hlas, uvedomelé texty, štýl a energia počas vystúpení dokazujú, že Lion D má obrovský talent. O tom svedčia aj spolupráce s umelcami ako Alborosie, Skarra Mucci alebo Jah Sun.

Zo susedného Maďarska sa príde predstaviť, v našich končinách veľmi obľúbená reggae kapela Riddim Colony, ktorá pôsobí na scéne už viac ako 10 rokov. Energiou sršiaci frontman Gregory G Ras prevedie návštevníkov od roots až po novodobý sound o čom svedčia štyri štúdiové albumy, na ktorých sa predstavili mená ako: Blackout Ja, Dub Fx alebo Micah Shemaih.

Najbližšie sa pozrieme na zástupcov domácej scény.

Lístky na Galotu si môžete zakúpiť za 25€. Viac informácii o Galote hľadaj na Facebooku alebo na oficiálnej stránke.

 TS festivalu Galota (Oliver Dóra)
Príbehy
0
Komentovať (0)