Michal Blaško / / Objektívom
Obľúbený ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa vrátil do Bratislavy aj tento rok. Fanúšikovia jazzu a kvalitného hudobného zážitku si užili skvelé koncerty počas dvoch dní v...

Obľúbený ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa vrátil do Bratislavy aj tento rok. Fanúšikovia jazzu a kvalitného hudobného zážitku si užili skvelé koncerty počas dvoch dní v bratislavskom Istropolise. Headlinerom dvojdňového jazzového festivalu bola izraelská hviezdna speváčka Achinoam Nini alias NOA. Festival tento rok navyše oslávil 10. jubilejný cyklus.

Štvrtok odštartovala program vo foayer skupina Cha Bud, ktorá hrala počas prestávok na hlavnom stage-i a po skončení programu hlavného stage-u. Na hlavnom stage-i sa v tento deň ukázala kapela okolo Rona Affifa, kde za bicími sedel kto iný, ako riaditeľ festivalu, Martin Valihora. V sále, ktorá bola takmer vypredaná, panovala skutočne elektrizujúca atmosféra s mnohými aplauzmi, ktoré smerovali vynikajúcim hudobným výkonom.

odjf (45)Hviezdou štvrtkového večera však bola jednoznačne izraelská speváčka NOA. Tá odštartovala svoj doposiaľ prvý bratislavský koncert pozdravom „Dobry den“. Počas vystúpenia predstavila aj svoj najnovší album, no nezabudla ani na staršie skladby, ako napríklad I Don´t Know, ktorú si zaspievala spoločne s publikom. Energický a zmyselný koncert ukončila dvomi prídavkami po nekončiacom aplauze, čím ukončila prvý deň festivalu.

V piatok sa vo foayer predstavila kapela Groove Time, po ktorej už nasledoval program na hlavnom stage-i. Juraj Griglák spoločne so svojou skupinou predviedli na pódiu skutočné majstrovstvo. Celý koncert sprevádzal spontánny potlesk divákov a nie jedna standing ovation. Všetkých mohla najviac zaujať niekedy až futuristická hra na klávesy, ako aj dychberúce duo bicích a basgitary.

Pokračovaním večera bol gitarový virtuóz Wayne Krantz. Martin Valihora sa pri predstavovaní tohto jazzového gitaristu so svojským soundou vyjadril: „Hudobník, pri ktorom sa nepýtate s kým hral on, ale ktorá hviezda hrala s ním.“

Posledným koncertom nielen večera, ale aj celého festivalu bolo vystúpenie skupiny Mezzoforte, kde sa na bicích znovu predstavil Martin Valihora. Počas tohto koncertu sa odviazali aj diváci v hľadisku, keď si na najväčšie hity neváhali zatancovať.  Úplný záber patril úplne všetkým účinkujúcim z tohto dňa, keď si spoločne zahrali skladbu Chameleon, po ktorej nasledoval dlhotrvajúci aplauz, pri ktorom sa neváhali všetci diváci postaviť na nohy.

Viac už v našej fotogalérii..Komentovať (0)