Branislav Blaško / / Zviera
Každý, kto sa už aspoň raz pokúsil odfotiť fotku zvieraťa v divočine sa určite veľmi potrápil, kým zachytil čo i len jeden snímok. Toto...

Každý, kto sa už aspoň raz pokúsil odfotiť fotku zvieraťa v divočine sa určite veľmi potrápil, kým zachytil čo i len jeden snímok. Toto všetko si vyžaduje veľa času a trpezlivosti. Predstavte si ale, že vašim cielom je odfotiť len 16,5 centimetrového rybárika, ktorého nevidíme na každom rohu a jeho pohyby sú veľmi rýchle, čo je pre zachytenie momentu ešte ťažšie.

Fotograf voľne žijúcich živočíchov Alan McFadyen sa rozhodol, že spraví dokonalú fotografiu rybárika riečneho, a tak od roku 2009 až do dnes to skúšal. Táto snaha trvala 4 200 hodín a Alan stlačil spúšť viac než 720 000 – krát, no dovolíme si tvrdiť, že jeho snaha nevyšla navnivoč, jeho fotografie teraz obdivuje celý svet.

No a takto vyzerá fotografia, ktorú sa Alan po celé tie roky pokúšal odfotiť. Viete, prečo je práve táto, tá dokonalá? Fotografia zachytáva rybárika, tesne pred tým, než vletí to vody. Jeho zobáčik ale ešte nie je do vody ponorený a nevidno žiadne šplechnutie vody, o čo sa fotograf tak dlho snažil.

rybarik
photographyhides.co.uk

Samozrejme, že pri toľko sa podarilo odfotiť aj ďalšie krásne momentky rybárika.

rybarik1
photographyhides.co.uk
rybarik2
photographyhides.co.uk
rybarik3
photographyhides.co.uk
rybarik4
photographyhides.co.uk
rybarik5
photographyhides.co.uk
rybarik6
photographyhides.co.uk
0
Komentovať (0)