Foto: Instagram.com/laratronti, lastronik

Veľký počet influencerov podľahol zákerným účinkom trendy jazera.

Táto veta môže byť jedna z najviac nezrozumiteľných vecí, aké sme kedy publikovali. Aby sme teda dali veci na pravú mieru: V španielskom regióne Galicia sa nachádza pôvabné modré jazero, ktoré láka na svoj veľmi atraktívny vzhľad. Jeho farba však vôbec nie je prirodzená. Práve naopak. Jazero je toxické a jeho lákavý vzhľad je výsledkom  vypúšťania odpadu z neďalekej elektrárne.

Na problém upozorňuje Unilad, ktorý však zároveň avizuje, že jazero si zamilovali miestni, ale aj navštevujúci influenceri. Jazero menom Monte Neme však predstavuje zdravotné riziko. Trend návštevy tohto jazera má však následky, ktoré sa dali očakávať. Monte Neme sa nachádza v španielskom regióne Galicia a znalými expertmi je prezývané Galický Černobyl.

Toxický tajch

Jazero je pozostatkom bane z druhej svetovej vojny. Ide teda o podobný úkaz, akým sú tajchy na Slovensku. Voda v tomto tajchu je však toxická práve kvôli pozostatkom chemikálii, ktoré ju masívne znečisťujú. Podľa portálu Coruna, influencerka menom Uxia utrpela nepríjemnú alergickú reakciu zhruba dva týždne potom, čo navštívila jazero. Pre médium však povedala aj to, že išlo o nepríjemný zážitok, no fotografia stála za to.

Španielsky web Publico zasa upozornil na prípad influencera, ktorý sa tu okúpal preto, že voda pôsobila lákavo a v okolí nebolo žiadne značenie, ktoré by pred toxicitou jazera varovalo. Kontakt s takouto vodou vo väčšine prípadov vyústil k podráždenej koži a vracaniu. Ako uvádza portál Unilad, lekári varujú, že ak človek príde do kontaktu s takouto vodou, mal by sa okamžite osprchovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Selección natural (@izzyandtai),


Najpravdepodobnejšie príznaky budú predstavovať práve podráždenú kožu a zvracanie, no aj podráždené oči a hnačky. Miestna environmentálna skupina Salvemos Cabana, aktuálne tlačí na zákonodarcov, aby verejnosť lepšie informovala o probléme a riziku, ktoré toto jazero predstavuje.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )