Romana Dorotovičová / / News
Nová práca snov pre vašich potomkov. Viete, kto sú to youtuberi? Keď zistíte, koľko zarábajú, určite budete chcieť byť jedným z nich.

Určite ste v poslednej dobe zachytili termín ,,youtuber“. Ak patríte k staršej generácii, netrápte sa, nejde o nič výnimočné, čo by vám nedokázali vysvetliť vaši potomkovia. Tí si totiž celkom iste ulietavajú na názoroch niektorých ľudí, ktorí sa nazývajú youtubermi. Títo ľudia natáčajú na videá svoje názory a skúsenosti s rôznymi problémami každodenného života, a inšpirujú tak mladšiu generáciu k lepšiemu životnému štýlu, prípadne im poradia prostredníctvom četu a komentárov alebo len tak šalejú prostredníctvom hrania hier, ktoré následne zavesia na svoj kanál. Vedeli ste ale, že sa touto aktivitou niektorí youtuberi aj živia? Časopis Forbes zverejnil zoznam najlepšie platených youtuberov za rok 2016.

Prvé miesto: Felix Kjellberg

Charizmatický Švéd, 26-ročný vlogger, respektíve youtuber kanálu PewDiePie zarobil okrem takmer 50 miliónov odberateľov v tomto roku aj 15 miliónov dolárov vďaka jeho videám! Na svojom kanáli má Felix vyše 3200 videí.

gamespot.com
gamespot.com

Druhé miesto: Roman Atwood

Tento 33-ročný muž zarobil vďaka svojim vtipným videám 8 miliónov dolárov.

columbusalive.com
columbusalive.com

Tretie miesto: Lilly Singh

Mladučká kanadská reperka, známa pod pseudonymom Superwoman, je len v tesnom závese za druhým miestom – zarobila o pol milióna dolárov menej.

bbc.com
bbc.com

Štvrté miesto: Anthony Padilla

7 miliónov dolárov zarobil jeden z komickej dvojice Smosh.

twitter.com
twitter.com

Zdieľané piate miesto: Tyler Oakley a Rosanna Pansino

Či už populárna pekárka Rosanna Pansino alebo aktivista Tyler Oakney, obaja vďaka svojej aktivite zarobili príjemných 6 miliónov dolárov.

thedailybeast.com
thedailybeast.com
richincomeways.com
richincomeways.com

Do top 7 sa na zdieľaných pozíciách dostali aj Mark Fischbach a German Garmendia, pričom každý zo svojej youtubovej aktivity zarobí 5,5 milióna, ale aj herečka a speváčka Colleen Ballinger a populárna dvojica Rhett and Link, ktorí zarobia v porovnaní s prvou priečkou tohto rebríčka ,,iba“ 5 miliónov.

Tak čo? Už ste si začali zakladať váš Youtube kanál aj vy?

Pozri aj: TOP 10 slovenských videí na Youtube za rok 2016

interez.sk, (Romana Dorotovičová)


Komentovať (0)