zdroj: reprofoto YouTube

Je tu utorok a s ním náš pravidelný filmový prehľad.

Ako je už zvykom, aj tento týždeň priniesol mnoho zaujímavých noviniek z filmového sveta. Môžeme sa tešiť na nové premiéry, návraty seriálov, trailer, ale aj kuriozity, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Zatiaľ, čo na Slovensku ubehol pomerne pokojný týždeň, vo svete filmu, v Spojených štátoch, si už diváci odbili premiéru Tarantinovky Once upon a Time in Hollywood. Za veľkou mlákou sa tak nehovorí o ničom inom a my sa filmu dočkáme už 15. augusta.

Zakázaná scéna zo Spider-Mana  bola opäť zverejnená

Keď sa  Spider-Man s Tobeym Maguirom chystal do kín, jedno z hlavných lákadiel, ktoré si pre divákov prichystal režisér Sam Raimi, bola veľmi pôsobivá scéna. Hlavnú úlohe si v nej však zahrali padnuté newyorské dvojičky, lepšie známe ako World Trade Centrum. Na záberoch natiahol Spidey medzi tieto dve budovy sieť, do ktorej sa mala zachytiť helikoptéra. Téma World Trade Centra bola v roku 2002 ešte stále veľmi čerstvá a preto bola táto scéna stiahnutá. Teraz bola opäť zverejnená na YouTube. Nejde však pritom o jediný prípad. Kvôli incidentu s dvojičkami museli scény pretáčať aj tvorcovia filmov ako Lilo & Stitch či Sám Doma 2, odkiaľ bola scéna s dvojičkami odstránená po takmer desiatich rokoch od vzniku filmu.

Ricky Gervais dokončil scenár k druhej sérii After Life

Fantastický britský komik, ktorý nám priniesol aj pôvodnú verziu Officu, Ricky Gervais, prichystal pre Netflix smutno-krásny komediálny príbeh After Life. Netrvalo dlho a seriál si zamilovali státisíce divákov. Krátko po odvysielaní seriálu sa Ricky Gervais pochválil na Twitteri, že už pracuje na scenári k druhej sérii. Ten je už však dokončený a my sa na pokračovanie diela môžeme tešiť už čoskoro. Ako oznamuje Ricky na svojom Twitteri, nakrúcanie sa začne už o päť týždňov.

Scenár Game of Thrones odhaľuje, prečo drak spálil železný trón

Hra o tróny síce tvorcov nesklamala finančne, no rozdrvila očakávania väčšiny fanúšikov. Keďže vina sa zvaľuje najmä na scenáristov seriálu, samotný scenár k poslednej sérii je akási konverzačná pandorina skrinka. Obzvlášť na internete. Pobúrenie sa pritom ešte zvýšilo so zistením, že „najhoršia epizóda Game of Thrones“ je nominovaná na cenu Emmy za najlepší scenár. Ten pritom odhaľuje dôvod, prečo Drogon spálil železný trón. Fanúšikovia mali rôzne teórie, no skutočnosť je taká, že trón mu podľa scenára len „stál v ceste“ a spálil ho od hnevu.

Brad Pitt skončil s komiksovkami

Ak máte pocit, že s nimi ani nezačal, zrejme ste nezachytili jedno veľmi zábavné a stručné cameo. Ak spomínate na neviditeľného superhrdinu z druhého pokračovania Deadpoola, možno sa vám už rozjasňuje. Neviditeľný hrdina, ktorý zomrel veľmi skoro nárazom do elektrického vedenia, bol práve vďaka tomuto momentu viditeľný na zlomok sekundy. A pozorný divák si mohol všimnúť, že to bol práve Brad Pitt, kto si ho zahral. hollywoodsky herec povedal pre LAD Bible, že v roli superhrdinu „si odkrútil svoje, zabil to, a je s tým hotový„.

Ako prísť o muža za 10 dní bude seriálom

Mnoho klasických snímkov sa v súčasnosti dočkalo viac či menej úspešných rebootov. Medzi tie dobré projekty môžeme rozhodne zaradiť nového Blade Runnera. Medzi menej úspešné diela zas ženskú verziu Krotiteľov duchov. Pokiaľ však na oba (pôvodné) snímky spomínate s nostalgiou, zrejme vám niečo hovorí aj titul Ako prísť o muža za 10 dní. Klasická romantická komédia, v ktorej si hlavné úlohy zahrala Kate Hudson a Matthew McConaughey, teraz dostáva nové seriálové spracovanie. Scenár momentálne prepisuje komik Guy Branum a produkčnú stránku zastrešuje štúdio Paramount TV. Na seriál sa tak môžeme tešiť niekedy v nadchádzajúcich dvoch rokoch.

Gloch bude režírovať pokračovanie Venoma

Andy Serkis, ktorý je známy najmä svojim mimoriadne presvedčivým stvárnením Glocha v Hobitovi, si tentokrát sadá za kameru. Bude totiž režírovať druhé pokračovanie superhrdinovky Venom, v ktorej hlavnú úlohu zahral famózny Tom Hardy. O tom, že Serkis bude režírovať ďalší film o sympatickom antihrdinovi informuje portál Hollywood Reporter. Prvý diel zarobil úžasných 856 miliónov, no zo strany kritikov sa veľkého uznania nedočkal. Uvidíme čo teda spôsobí takáto radikálna zmena v zákulisí.

Mileniáli majú kvôli Netflixu menej sexu

Vo vedeckom časopise Archives of Sexual Behaviour bola publikovaná veľmi zaujímavá štúdia, ktorá našla úzky súvis medzi streamovacími službami a absenciou sexu u mladých ľudí. Presnejšie je reč o generácii mileniálov, ktorí sa v štúdii priznali, že sex vie byť často veľmi stresujúca záležitosť, ktorá na nich vyvíja veľký tlak. Keď má človek k dispozícii multimediálnu knižnicu, ktorá dokáže tento čas vyplniť pasívnym sledovaním, je to podľa výsledkov konflikt s celkom jasným víťazom.

Novinky na Netflixe

Na Natflix prichádza aj tento mesiac niekoľko noviniek. A keďže už je reč o tejto streamovacej službe, pripomeňme si niekoľko významnejších titulov, ktoré bude gigant hostiť. Rozhodne sem patrí film Mummy s Tomom Cruisom, ktorý dorazí 11. augusta, no pokiaľ sa vám zacnie po Brandanovi Frasierovi, nájdete tu aj pôvodnú trilógiu múmie. Od 12. augusta si budete môcť zaspomínať pri Šmolkoch, no prechádzať im bude 10. augusta komédia Father Figures. Na záver sa 26. augusta dočkáme aj klasickej komédie s Benom Stillerom a Jennifer Aniston, Along Came Polly.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )