Foto: MovieStillsDB

Je tu utorok a s ním náš tradičný filmový prehľad.

Podobne ako minulý týždeň, aj tento priniesol zo sveta filmu mnoho noviniek. Okrem toho, že sa môžeme tešiť už o dva dni na premiéru live action verzie klasickej disneyovku Leví kráľ, môžeme sa pripraviť aj na ďalší projekt režiséra Jona Favreaua. A na mnoho ďalšieho.

Jordan Peele začne v auguste nakrúcať Candymana

Špičkový režisér, ktorý začínal ako komediant v dvojici Key and Peele má už za sebou dva celovečerné horory, ktoré boli divákmi prijaté pomerne pozitívne. Jeho novátorský prístup je veľmi cenený a zrejme aj preto pristál Jordan Peele pri remaku klasického hororu Candyman. Jeden zo stratených pokladov 90. rokov tak dostane novú podobu, v ktorej nebude chýbať ani Tony Todd, ktorý si v pôvodnej verzii zahral hlavného záporáka.

Netflix vystrihol hrozivú scénu z 13 Reasons Why

Scéna so samovraždou bola zo seriálu 13 Reasons Why odstránená. Po troch rokoch odkedy bola prvá séria odvysielaná sa Netflix rozhodol, že mrazivú scénu stiahne. Tá trvala celé tri minúty a veľmi graficky zobrazovala celý proces samovraždy. V domnienke, že by táto desivá scéna mohla u tínedžerov spustiť samovražedné sklony ju streamovací gigant stiahol. Reakcie fanúšikov na tento seriál sú však od jeho samotného počiatku presným opakom. Podľa mnohých práve tento seriál pomohol tínedžerom rozrozprávať sa o svojich psychických problémoch.

 

Donald Glover podporil Halle Bailey

Rasistické komentáre, ktoré zaplavili kauzu kastingu Malej morskej panny sa pomaly rozpúšťajú. Mladej, 19-ročnej herečky, ktorá si má Ariel v hranej verzii Malej morskej panny zahrať, sa zastal aj herec Donald Glover, ktorý prepožičal svoj hlas Simbovi v novom Levom Kráľovi. Herec povedal pre E! News, že mladá herečka si úlohu zaslúžila a tiež, že ide o veľmi výnimočnú rolu.

Fincher a Oldman dali hlavy dokopy

David Fincher, ktorý dal svetu filmy ako Fight Club či Gone Girl, vytvoril pre Netflix seriál Mindhunter, ktorý sa má vrátiť s druhou sériou. Zdá sa však, že režisérovi Zodiaca sa v Netflixe zapáčilo, keďže pre streamovacieho giganta pripravuje ďalši projekt, v ktorom si má zahrať aj Gary Oldman. Film má byť životopisnou snímkou o scenáristovi filmu Citizen Kane, Hermanovi Mankiewiczovi.

Zack Snyder chystá akciou nabitý zombie heist

Zack Snyder si dal po nakrútení Justice League menšiu pauzu. Teraz sa však vracia v plnej sile s filmom Army of the Dead. Film by sa mal točiť okolo lúpeže slušného obnosu peňazí v oblasti, ktorá je postihnutá zombie apokalypsou. K projektu sa už začali podpisovať aj rôzne známe mená, medzi ktorými nechýba Dave Bautista. Ten v súčasnosti exceluje v kinách v komédii Spolujazda. V snímke sa objaví aj Ella Purnell, ktorú môžete poznať z filmu Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej.

Amazon chce seriál o Jackovi Reacherovi

Žiaľ, bez Toma Cruisa. Ten si zahral v dvojici filmov o Jackovi Reacherovi. Filmy sú pritom založené na rovnomenných knihách spisovateľa Lee Childa. Ten bude v seriáli figurovať na pozícii producenta, zatiaľ čo showrunnerom má byť Nick Santora, ktorý stál napríklad za projektom Scorpion. O obsadení zatiaľ zmienky nepadli, no seriál na Amazon žánrovo zapadne hneď vedľa Jacka Ryana, ktorý vznikol na základe kníh Toma Clancyho.

Noví Kingsmeni majú prvý trailer

Nový diel King’s Man, ktorý je skôr prequelom než pokračovaním, uvidíme už vo februári budúceho roku. Film sa tentoraz nebude sústrediť na postavu Tarona Egertona, Eggysho, ale bude rozprávať príbeh vzniku agentúry Kingsman. Režisér Matthew Vaughan pritom avizuje, že filmy o špiónoch miluje a chce v roku 2021 natočiť aj tretí diel populárnej série.

Dobré srdce vás môže dostať do Ricka a Mortyho

Rick And Morty spustilo úžasnú súťaž, v rámci ktorej sa snaží podporiť charity, ktoré bojujú v prospech ľudí postihnutých autizmom. Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte charite darovať minimálne 10 dolárov, čo vám zabezpečí 100 vstupov. Pochopiteľne, čím viac vstupov máte, tým vyššia šanca je, že vyhráte. A pokiaľ vyhráte, môžete sa stretnúť s tvorcami seriálu v ich štúdiu v LA a ocitnúť sa v seriáli ako jedna z postáv. Ak sa vám podarí zvíťaziť, zrejme sa stihnete objaviť v štvrtej sérii, ktorá bude mať premiéru v novembri tohto roku.

Jon Favreau píše druhú sériu Mandaloriana

Jon Favreau, režisér nového Levieho Kráľa, pripravuje pre Disneyho seriál zo sveta Star Wars, ktorý bude niesť názov The Mandalorian. Premiéra by mala byť súčasťou spustenia streamovacej služby Disney+ a dej seriálu by sa mal odohrávať 5 rokov po Návrate Jediho. Napriek tomu, že prvá séria ešte ani nedostala trailer, Jon Favreau sa priznal, že je do projektu tak ponorený, že už pracuje na scenári k druhej sérii. Tiež sa nechal počuť, že prvé štyri epizódy k seriálu mal hotové ešte predtým, ako Disney vôbec schválil vznik seriálu.

Quiet Place 2 sa už nakrúca

Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré si pre fanúšikov prichystal herec a režisér John Krasinski v podobe filmu Quiet Place, dostalo pokračovanie. A to sa už aj nakrúca. Vo filme si po hercovom boku zahrala aj jeho skutočná manželka Emily Blunt. Krasinski si spočiatku nebol istý, či chce vytvoriť pokračovanie k nízkorozpočtovému hororu, no presvedčil ho práve veľký záujem publika.

1
Uložiť článok
Komentovať