Foto: Warner Bros,

Je tu utorok a s nÍm aj náš tradičný filmový prehľad.

Tak ako každý týždeň, aj tento raz prišlo to sveta filmu množstvo noviniek, ktoré pokryjeme v našom filmovom prehľade. Mimo iného mal v Spojených štátoch premiéru aj Tarantinov film Once upon a Time in Hollywood, ktorý sa dočkal nadmerne kladných recenzií. Ide o režisérov finančne najúspešnejší film, no na Slovensku si naň ešte pár týždňov počkáme.

Režisér nového Mad Maxa prisľúbil pokračovanie

Žijeme v dobe, kedy sa zábavný priemysel z veľkej časti spolieha na úspech niekdajších projektov. Keďže nič nie je viac v kurze ako poriadne retro, nemáme tvorcom čo zazlievať. Obzvlášť, keď ide o kvalitnejšie oživenie zabudnutých klasík, ako tomu bolo napríklad v prípade  projektu Mad Max. Režisér remaku z roku 2015, George Miller, prehlásil, že je otvorený nakrúteniu pokračovania, takže sa zjavne máme stále na čo tešiť.

…medzi tým vo vesmíre

Fakt, že Geroge Miller zvažuje pokračovanie snímky Mad Max je milým prekvapením. Avšak, filmár nie je jediný, kto myslí do budúcnosti. Scenárista Chris Morgan, ktorý pracoval aj na vzniku nového Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw, priznal pre Polygon, že by sa nebránil, kedy sa dej ďalšieho dielu odohrával vo vesmíre. Táto séria je pritom dôkazom toho, že môžete začať hovoriť o začarovanom lese a skončiť vo futuristickej utópii. Absolútna zmena tónu filmov však zjavne fanúšikom vyhovuje a tak to zrejme nebude tak dlho, kým uvidíme Doma Toretta vo vesmírnom plavidle.

New York City si chce uctiť svojho hrdinu

Stan Lee, rodák z New Yorku, ktorý svetu dal prostredníctvom svojich komiksov niekoľko úžasných superhrdinov, je už síce po smrti, no jeho nasledovatelia k nemu stále vzhliadajú. Lee sa, žiaľ, nedožil premiéry posledných Avengerov, no zanechal na tejto planéte ohromné kultúrne dedičstvo, ktoré si budeme pamätať ešte veľmi dlho. New York pritom nebol len Leeho, ale aj Spider-Maným domovom. Mesto si chce legendárneho „komiksového magnáta“ uctiť jeho vlastnou ulicou v Bronxe, Stan Lee Way, a tak sa momentálne čaká na potvrdenie od starostu Billa de Blasia.

Stopárov sprievodca galaxiou na Hulu

Stopárov sprievodca galaxiou od ikonického spisovateľa Douglasa Adamsa bude o chvíľu opäť na našich obrazovkách. Perfektná kniha, ktorá do značnej miery poslúžila ako inšpirácia aj Elonovi Muskovi, dostala adaptáciu už v minulosti. V predošlom prípade išlo o film, v ktorom si hlavnú úlohu Arthura Denta zahral Martin Freeman. Tentokrát sa však dočkáme seriálu, pričom podľa tvorcov by malo ísť o modernejšie oživenie klasického príbehu.

Sylvester Stallone potvrdil Rockyho 7

Sylvester Stallone minulý rok oznámil, že postavu Rockyho chce definitívne zavesiť na klinec. V štúdiu však prebehlo vyjednávanie a údajne sa môžeme tešiť aj na siedme pokračovanie legendárneho boxera. Stallone už pracuje aj na scenári a vo filme by si mal, pochopiteľne, aj zahrať. V najnovšom počine by si mal Balboa pod svoje krídla vziať mladého pouličného bojovníka, ktorý je v Spojených štátoch ilegálne. Stallone sľubuje tematické retro, ktoré sa bude odohrávať aj za hranicami Spojených štátov.

Pán Prsteňov od Amazonu sa chváli novými menami

Čo sa týka obsadenia, o novom seriálovom Pánovi Prsteňov toho veľa nevieme. Vieme však, že projekt je pre Amazon tak dôležitý, že naň dozerá aj samotný Jeff Bezos, šéf spoločnosti. Seriál má mať vyšší rozpočet ako Game of Thrones, čo z neho činí najdrahšie televízne dielo všetkých čias. Na zozname producentov pribudli podľa portálu Collider zaujímavé mená. Môžeme sa teda tešiť na spoluprácu kreatívneho tímu, ktorý pracoval na seriáloch ako Breaking Bad, Game of Thrones alebo filmoch The Last Jedi, Suicide Squad či Terminator Genysis.

Airbnb ponúka dom Belly Swanovej

Ak je vám chata Tonyho Starka málo, stále môžete počas svojich ciest naprieč Spojenými štátmi využiť ďalšiu filmovú ponuku. Airbnb totiž ponúka dom ležiaci v Portlande, ktorý je notoricky známy práve vďaka Twilight ságe. Dej knihy sa síce odohrával v meste Forks, ktoré malo ležať vo Washingtone, no film sa nakrúcal v Oregone, prevažne v okolí Portlandu. V dome sú dokonca vystavené aj kartónové makety postáv z filmu, ktoré umocnia váš zážitok.

Airbnb

It 2 bude mať takmer 3 hodiny

Po dvoch rokoch sa do kín vracia desivý klaun Pennywise v pokračovaní hororu To. Strhujúci horor nakrútený podľa kultového románu Stephena Kinga nenaviaže tam, kde prvý diel skončil, no posunie nás o 27 rokov vpred. Hlavné detské úlohy vystriedajú hollywoodske hviezdy a my sa môžeme tešiť na ešte temnejšiu akciu ako v prvom dieli. Ako píše portál Screen Rant, režisér snímku Andy Muschietti sľubuje takmer trojhodinovú stopáž. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )