Festival Uprising prekvapuje: Na Zlaté piesky príde Bob Marley Afriky, svetovo uznávaný Alpha Blondy

Tento rok sme si do našich končín po prvýkrát pozvali svetovo uznávaného speváka Alpha Blondy, ktorý prinesie na desiaty ročník Uprisingu pravé roots reggae.

Alpha Blondy pochádza z Pobrežia slonoviny a fanúšikovia ho označujú ako Boba Marleyho Afriky. Táto superstar predstaví svoje večné skladby ako Cocody Rock, Jah Glory, Brigadier Sabari či všadeznámy hit, Jerusalem, ktorý bol nahrávaný spolu s kapelou The Wailers. 64-ročný spevák je plný energie a ukrýva v sebe mystickosť, spiritualitu ba aj zmysel pre humor. Svojim živým vystúpením prinesie na bratislavské Zlaté piesky kúsok Afriky, vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru a divákom aj zimomriavky na tele.

Ako syn kresťanskej matky a moslimského otca je večným bojovníkom za politické práva a náboženskú rovnosť vo svete. Hudbe sa venuje už od školských čias tak intenzívne, že bol kvôli jej zanedbávaniu vylúčený. Presťahoval sa do Ameriky, kde sa zoznámil s rastafariánskou kultúrou a reggae hudbou, v ktorej našiel svoju najväčšiu lásku. Jeho pozitívny odkaz mu priniesol úspech už od prvého albumu „Jah Glory“ z roku 1982 až k najnovšiemu albumu „Positive Energy“ spred dvoch rokov. Alpha Blondy celkovo vydal 17 albumov a jeden z nich, „Merci“, si v roku 2003 vyslúžil aj Grammy ocenenie za najlepší reggae album roka. Spieva v rodnej reči dioula, po francúzsky, anglicky, či arabsky a hebrejsky, čím si získava rôznorodých fanúšikov, v ktorých sa snaží prebudiť mier a jednotu.

Vstupenky nájdeš na uprising.sk.

UprisingShare on Facebook121
Zobraziť viac
Komentovať (0)