Ilustračná foto: Unsplash (Austin Distel)

Facebook opäť trošku upraví svoje užívateľské prostredie.

Najväčšia spomedzi sociálnych sietí na svete chystá pre svojich užívateľov ďalšie zmeny. Bežných užívateľov sa však veľmi nedotknú, aj keď mnohí ju istotne postrehnú. Facebook totiž plánuje zo stránok odstrániť funkciu, ktorá je jeho súčasťou odnepamäti.

Facebook o chystaných zmenách informoval v tlačovej správe, všimol si web Fontech. Zmeny a novinky sa dotknú stránok, ktoré užívatelia sociálnej siete sledujú. Zmizne z nich ikonické tlačidlo „Páči sa mi to“ (Like), ktoré bude odstránené z hornej časti každej stránky na Facebooku.

Túto zmenu Facebook odôvodnil tým, že mnoho jeho užívateľov má „lajknuté“ aj také stránky, ktorých obsah ho nezaujíma a nesleduje ho. To následne skresľovalo výsledky dosahu jednotlivých príspevkov a počet aktívnych sledovateľov stránok. Novinkou je teda nahradenie tlačidla „Páči sa mi to“ tlačidlom „Sledovať“ (Follow). Každý administrátor akejkoľvek stránky tak získa lepší prehľad o tom, ako sa jeho fanúšikovia na fanpage správajú.

Foto: Facebook (press)

To ale nie je jediná zmena, ktorú Facebook pre stránky chystá. Zmeniť sa má aj ich dizajn, ktorý bude vyhladený a jednoduchší na ovládanie či vyhľadávanie relevantnejších informácií, ktoré stránky prostredníctvom Facebooku zdieľajú.

Každá fanpage po novom dostane vlastnú časovú os a pribudnúť by mala aj celkom nová funkcia otázok a odpovedí. Facebook však bude aj naďalej pracovať na vylepšení algoritmov, ktorými chce bojovať proti nepravdivým informáciám a hoaxom, ktorých práve na tejto sociálnej sieti možno nájsť neúrekom.

Foto: Facebook (press)

Vylepšeniami majú prejsť možnosti nastavenia stránky a tiež rôzne bezpečnostné funkcie. Vďaka nim bude možné ľahšie a rýchlejšie odhaliť spam, nevhodný obsah, nepravdivé príspevky či nenávistné komentáre, ktoré chce v budúcnosti Facebook mazať automaticky bez potreby ich nahlasovania.

0
Uložiť článok
Komentovať