Foto: TASR - Jaroslav Novák

Marián Magát ostáva vo väzbe.

Marián Magát, obžalovaný z extrémizmu, zostáva vo väzbe. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v stredu zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, o sťažnosti obžalovaného rozhodne Najvyšší súd SR. TASR to potvrdil obhajca obžalovaného Martin Burian.

„Sudca po výsluchu obžalovaného zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a väzbu nenahradil písomným sľubom ani dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ priblížila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Burian dodal, že jeho klient sa nachádza v tzv. preventívnej väzbe. Tá sa využíva pri obave z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Obžalovaný zároveň namietal voči zaujatosti sudcu, ktorú konajúci sudca zamietol. „Proti rozhodnutiu o nevylúčení sudcu podal obžalovaný sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ podotkla Kudjáková. Samosudca ŠTS v januári uznal Mariána M. za vinného zo spáchania 43 skutkov, ktoré sa týkali extrémistických trestných činov, a ten dostal šesťročný trest väzenia. Najvyšší súd však tento rozsudok zrušil a prípad vrátil naspäť na ŠTS. Trestných činov sa mal Marián M. podľa obžaloby dopustiť v rokoch 2017 až 2021. Zadržali ho v januári 2022.

Uložiť článok

Najnovšie články