Foto: Love What Matters

Súrodenecká láska má rôzne podoby. A toto je jedna z nich.

Len 12-ročná Jacee Dellapena z Mississippi plnila naozaj nezvyčajný sen. Pomáhala pri pôrode vlastného bračeka. Na pôrod sa však nepozerala z rohu miestnosti, ale aktívne sa ho zúčastnila. Dokonca svojmu bračekovi prestrihla pupočnú šnúru. Dokázala to, na čo nemá odvahu nejeden muž. Fotografie dojatého dievčaťa sa šíria internetom a vyvolávajú (ako inak), kontroverzné reakcie.

Niektorí si myslia, že prítomnosť mladého dievčaťa je pri pôrode nanajvýš nevhodná. Vraj má čas vidieť celú tú surovosť, pretože priznajme si, pôrod nie je najestetickejší zážitok. Ale Jacee sa nedala odradiť. Poprosila rodičov, či môže byť pri pôrode bračeka a oni jej to umožnili.

Ukázalo sa, že byť pri pôrode mladšieho súrodenca, nebol len nejaký výstrelok skorej puberty. Dede, mamina zvedavého dievčatka, tvrdí, že Jacee túžila byť už pri pôrode sestričky Zady, ale keďže vtedy mala len 18 mesiacov, rodičia jej to z pochopiteľných dôvodov neumožnili. No ani teraz to nebolo ľahké rozhodnutie. Počas tehotenstva Jaceeini rodičia zvažovali všetky výhody a nevýhody nezvyčajného zážitku. Nakoniec sa však zhodli, že pre ich dcéru to bude naozaj jedinečná skúsenosť, ktorá sa možno už nikdy nebude opakovať.

Po pôrode sa Dede vyjadrila, že určite odporúča aj ostatným rodičom, aby dovolili svojim deťom stať sa súčasťou pôrodu.

„Je to prirodzená súčasť života. A najmä pre dieťa, ktoré vchádza do puberty a sexuálne dozrieva, je to vhodný čas, pretože už naplno dokáže pochopiť, čo sa vlastne deje,“ povedala Dede pre Bored PandaZároveň bola prítomnosť dcéry pre matku veľmi motivujúca. Pri bolestivom a vyčerpávajúcom pôrode si pohľadom na svoju dcéru načerpala ďalšiu silu. Pre matku aj dcéru, i pre celú rodinu je to naozaj zážitok na nezaplatenie.

„Keď som sa pozerala do Jaceeinej tváre, vyjadrovala svoje emócie naplno. Koncentrácia na jej tvár mi pomáhala v tlačení,“ dodáva Dede. Rodinke však nešlo o slávu. Snímky, ktoré zverejnila Dede na Facebookovej stránke Love What Matters, chytili za srdce ľudí z rôznych kútov sveta. Jacee si užíva slávu, no ako sa vyjadrila jej mama, určite to nebolo cieľom. Rodinka sa chcela podeliť s tým, že pôrod sa týka nielen ženy, ale celá rodina by mala byť jeho súčasťou. Tých, ktorí to považujú za niečo nevhodné, vari presvedčia fotografie šťastnej Jacee, na ktorých vidno, že neutrpela žiaden traumatický zážitok.

Už ako 18-mesačná túžila byť pri pôrode. No musela si naň trošku počkať

Love What Matters

Jacee prišla s rodičmi do nemocnice a pri mame bola po celý čas. Dede zafungovala epidurálka až po ôsmych hodinách a vtedy sa to celé začalo…

Love What Matters

Dievčatko sa bálo len jediného. Že je príliš malá a nedovidí na pôrodnícke kreslo. No i to sa vyriešilo

Love What Matters

Sám doktor navrhol, nech pristúpi a porodí dieťatko. Svojou pozitívnou reakciou prekvapil aj samotných rodičov

Love What Matters

Pohľad na dcéru pomohol matke prekonať bolesť

Love What Matters

Pre obe to bol veľmi silný emočný zážitok

Love What Matters

Nestáva sa to často, aby vaše najstaršie dieťa odrodilo to najmladšie

Love What Matters

Určite aj pre Jacee to bola poriadna makačka, no získala zážitok na nezaplatenie. Veď aj pôrod je prirodzenou súčasťou života!

Pozri aj: 20+ najsilnejších fotografií z pôrodov roku 2017, ktoré dokazujú, že materstvo je krásna vec (NSFW)

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)