Foto: Youtube (TRENDANDLUKE)

/ 0 / Ľuboš Belko
Problematika homosexuality je v súčasnosti naozaj rozmohnutá a názory sa krížia jeden cez druhý. Netreba však zabúdať na to, že milovať dokážeme všetci rovnako.

Trinásťročný Louis a sedemdesiatosemročný Percy sú obaja homosexuáli. A o svojej orientácii sú ochotní verejne hovoriť, bez menšej hanby, ktorá určite nie je ani minimálne potrebná. Youtuberi, ktorí vystupujú na kanáli s názvom TrentAndLuke sa ich pýtali na ich zážitky a skúsenosti, 50 rokov po dekriminalizácii homosexuality v Spojenom kráľovstve.

Potom, čo Percy oznámil svojej matke detaily o jeho sexualite, nebola veľmi nadšená. To však bolo veľmi dávno a doba našťastie neustále ide dopredu. A práve vďaka tomu to mal Louis v tomto prípade omnoho ľahšie. „Moji rodičia boli naozaj milí. Povedali mi, že ma budú ľúbiť bez ohľadu na to, či som gay alebo hetero. Nie je jediný člen rodiny, ktorý by ma nepodporil,“ zveril sa Louis, na čo Percy reagoval nasledovne. „To je úžasné. To je krásne, všetci ti prejavili takú podporu. Keď si spomeniem na svoje detstvo… Nemyslím, že som sa s tým niekomu zveril. Máš obrovské šťastie, že svet sa zmenil a môžeš byť sám sebou.“

Percy vravel aj to, že keď mal šestnásť, mal v škole kamaráta, ktorý bol tiež homosexuálom a rozhodli sa spolu ísť do gay klubu. „Bolo prekvapenie, že tam bolo toľko ľudí, ktorí sa cítili presne tak ako my. Bolo to naozaj vzrušujúce. Pokiaľ si chcel ísť v tých časoch do gay klubu, musel si sa prihlásiť. Mená sme si vymysleli, neopovážili sme sa uviesť tie skutočné. Do roku 1967 to bolo nelegálne, preto sme museli byť veľmi opatrní. Keby sme spolu trávili noc a prišla by polícia, mohli nás zatknúť a obviniť za pohoršenie. Nikdy sme si nemohli byť istí, takže ti v istom zmysle závidím. Musí byť krásne prežiť mladosť s tým, že sa nemusíš o nič starať. Môžeš sa tešiť a byť samým sebou.“ Celý rozhovor Percyho a Louisa si môžete pozrieť tu.

Pozri aj: Iba jeden poslanec hlasoval proti. Maltský parlament uzákonil manželstvá homosexuálov

indy100.com


Komentovať (0)