foto: Youtube

V sobotu večer sa môžeme tešiť na premiéru aj v pohodlí domova.

Slovenská politika je niekedy vďačným námetom na sfilmovanie. Pochopila to aj mladá režisérka Tereza Nvotová, ktorá si za svoj dokumentárny debut zvolila hneď Vladimíra Mečiara.

Po úspešnej dráme s názvom Špina prechádza Tereza Nvotová na dokumentaristiku. Ako hlavný námet si zvolila politickú kariéru Vladimíra Mečiara. Téme, zbieraniu materiálu a nakrúcaniu sa venovala viac ako štyri roky. Oficiálna premiéra dokumentu, ktorí mnohí očakávajú v napätí, je stanovená na 12. októbra. Príliš dlho čakať nemusíme, pretože hneď o dva dni sa film dočká svojej premiéry aj na HBO a HBO Go.

Youtube

Predplatitelia televízie si tak môžu dokument o bývalom premiérovi Slovenskej republiky vychutnať aj v pohodlí domova. HBO je totiž partnerom filmu a do svojho programu ho zaradil na 14. október o 20:00. Okrem Mečiara v ňom uvidíme napríklad Petra Pitharta, Fedora Flašíka, Mariána Leška, Toma Nicholsona či Oskara Fegyveresa.

Samotná Nvotová o Mečiarovi hovorí ako o človeku, ktorý mal vplyv nielen na slovenskú spoločnosť ale aj na jej život. V úvode traileru odznievajú jej slová: „Keď som mala desať, najčastejšie som sa s kamoškou hrávala na Winnetoua, E.T. mimozemšťana a na Mečiara. Vtedy mi moc nedochádzalo, že je skutočný. Bol však všade okolo. V telke, na plagátoch, v debatách rodičov a v našich hlavách. Teraz, keď už som veľká, zaujíma ma, kto to v skutočnosti bol, lebo mám pocit, že podobná story sa dnes odohráva všade možne po svete.“

HBO v opise uvádza, že film skúma archetyp politika, ktorý sa v dejinách stále vracia. Zároveň kladie otázku, prečo sme k viere v neho tak náchylní a neustále slepí. Ponúkne nám odpoveď dokumentárny debut Terezy Nvotovej?

Pozri aj: Politická kauza Gorila sa dostane do kín, už teraz na nej pracujú tvorcovia známych slovenských filmov

medialne.etrend.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )