Foto: instagram.com (inseparablehogantwins)

/ 237 / Michaela
Napriek obrovskému hendikepu z dievčat sála neskutočná radosť. Môžu sa tak stať inšpiráciou pre nejedného z nás.

Vraví sa, že dvojičky sú celý život medzi sebou spojené neviditeľnou šnúrou. Avšak niekedy sú spojené aj fyzicky. Väčšina takýchto plodov odumiera v skorých štádiách tehotenstva, približne polovica z nich sa narodí mŕtva a tie, čo prežijú, sú spolu neraz spojené až do konca života. Tak je to aj v prípade sestier Hoganových, ktoré sú spojené hlavami. Do vienka síce dostali isté obmedzenie, ale aj zároveň neskutočné vnútorné prepojenie, ktoré lekári doposiaľ nevedia vysvetliť. 

Tieto 11-ročné dvojčatá z Kanady si naozaj užívajú život. Chodia do školy, majú milujúcu rodinu a rozhodne nepatria medzi tých, ktorí by brali svoj hendikep za prekážku. Hoci im lekári dávali pri narodení len 20-percentnú šancu na život, dievčatá ukázali, že vedia zabojovať za miesto na tomto svete.

Operáciu, ktorá by ich od seba oddelila, by nemuseli prežiť


Pre matku, ako aj celú rozvetvenú rodinu, bolo narodenie nezvyčajných dvojičiek naozajstný šok. Viackrát sa síce uvažovalo o operácii, ktorá by ich oddelila, ale lekári boli presvedčení o tom, že jedno z dievčat by nemuselo prežiť, alebo by ich obe zabili komplikácie. Rodičia Kristy a Tatiany sa tak naučili prijať a milovať dievčatá také, aké sú, pričom sú naozajstnou raritou. Podľa štatistík, šanca, že sa vám narodia siamské dvojčatá spojené s hlavou, 1:2,5 miliónom. Okrem toho, neobvyklá štruktúra mozgu ich robí naozaj jedinečnými. Dievčatá totiž to majú spoločný talamus, štruktúru mozgu, ktorá je zodpovedná za senzorické i motorické signály a okrem iného riadi aj podvedomie.

Môžu si navzájom ovládať končatiny

Spoločný talamus je zodpovedný nielen za vzájomné zdieľanie chuti či dotyku, ale dokonca umožňuje sestrám navzájom si kontrolovať končatiny. Zatiaľ čo Tatiana má „na starosti“ tri ruky a nohu, Krista ovláda tri nohy a končatinu. Teda obe musia naozaj spolupracovať, a to aj v bežných činnostiach. Práve táto neobvyklá zvláštnosť z nich robí skutočnú raritu. Možno aj to inšpirovalo ich rodičov k tomu, aby dievčatá prihlásili do televíznej reality šou Inseparable (Neoddeliteľné), ktorá zdokumentuváva ich nevšedný život. Sestry však majú svoj svet, do ktorého nenechajú cudzieho len tak ľahko preniknúť. Sú schopné sa dorozumievať len prostredníctvom myšlienok a to nedokáže len tak hocikto.


Milujúca rodina je nadovšetko


Dievčatá sa nevyhýbajú ani školským povinnostiam


Obe sú diabetičky, trpia epilepsiou a pravidelne sú podrobované rôznym lekárskym vyšetreniam. Liečba je však extrémne náročná. Hoci sa nájde veľa odporcov toho, aby boli sestry účastníčkami reality show, ich rodiča zrejme z finančného hľadiska nemali veľmi na výber. Veríme však, že dievčatá si zachovajú pozitívny prístup k životu.

Pozri aj: Keď uvidíte, ako sa menili hranice Slovenska počas histórie, už nikdy sa naň nebudete pozerať rovnako

cbc.ca


Komentovať (0)