Askhik Rakimova, brightside.me

koso / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o jednoduchú logickú hádanku, ktorá je tak trošku aj chytákom. Prídete na jej riešenie?

Zadanie:

Bol teplý letný deň a policajný detektív sa rozhodol, že sa pôjde opaľovať k jazeru. Keď prišiel k brehu, počul ženský plač. Prišiel k dievčaťu a spýtal sa jej: „Čo sa ti stalo?”. Dievča neodpovedalo, a tak jej povedal: “Prosím ťa, zhlboka sa nadýchni, upokoj sa a všetko mi povedz, krok po kroku.”

“To sa vám ľahko povie,” odpovedalo dievča. “Ani si neviete predstaviť, čo všetko pre mňa ten náramok znamenal. Chodím sem každý deň a dnes som si dala dole náramok, keď som sa opaľovala. Položila som ho na knihu a náhodou som zaspala. Keď som sa zobudila, už tu nebol.”

Detektív začal premýšľať. Od jej miesta neviedli žiadne stopy, iba tie jej. V okolí neboli žiadni iní ľudia, iba tí na pláži. Bolo jasné, že iba niekto z nich musel náramok ukradnúť. Ľudia sa zatiaľ prišli pozrieť, čo sa deje. Keď sa na nich detektív pozrel, bolo mu hneď jasné, kto mohol náramok ukradnúť.

Kto to bol?

Askhik Rakimova, brightside.me
Askhik Rakimova, brightside.me

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


Komentovať (0)