Foto: pixabay.com

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

V jednej krajine sa nachádza až 10 kilometrov dlhý most. Most je naprojektovaný tak, že jeho nosnosť je presne 20 ton. Znamená to, že 20 ton ešte udrží, no keď je na ňom váha čo i len o 1 gram väčšia, tak most sa zrúti. Na most vojde obrovský kamión s prívesom, ktorý pri vstupe naň váži presne 20 ton. V strede mosta na kamióne pristane vrabec. Most ale vydrží a nespadne a kamión prejde bezpečne cez most. Ako je to možné a prečo sa most nezrútil?

Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )