Foto: Unsplash

V najbližších dňoch by sa podľa Slovnaftu mali obnoviť dodávky ropy na Slovensko.

Ukrajinská prepravná spoločnosť totiž pozitívne zareagovala na návrh spoločností Slovnaft a MOL uhradiť tranzitné poplatky za prepravu ropy južnou vetvou ropovodu Družba.

Platbu už uskutočnili

V najbližších dňoch by mali obnoviť dodávky ropy na Slovensko. Informoval o tom hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár. Ukrajinská prepravná spoločnosť totiž pozitívne zareagovala na návrh spoločností Slovnaft a MOL uhradiť tranzitné poplatky za prepravu ropy južnou vetvou ropovodu Družba. „Slovnaft už platbu uskutočnil na účet spoločnosti a očakáva, že na základe toho sa v najbližších dňoch dodávky ropy obnovia. S daným riešením súhlasila aj ruská strana,“ doplnil.

Foto: Pixabay

Prerušenie dodávok nastalo potom, ako sa vyskytli technické problémy na úrovni bánk v súvislosti s platbami za tranzitné poplatky z ruskej strany. Výrobný proces v bratislavskej rafinérii napriek tomu funguje bez prerušenia a zásobovanie trhu je podľa vyjadrenia spoločnosti plynulé. Slovnaft počas tohto obdobia využíva na spracovanie všetky dostupné rezervy v systéme.