Ako informuje TASR, ruské ministerstvo obrany v nedeľu vyhlásilo, že ruské jednotky spolu s bojovníkmi ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny získali úplnú kontrolu nad mestom Bachmut na východe Ukrajiny. Túto správu mal nepriamo potvrdiť aj ukrajinský prezident Zelenskyj.
Z mesta vraj neostalo nič
Zelenskyj podľa AP vyjadril presvedčenie, že Ukrajina toto mesto stratila. Rusi tam podľa jeho slov všetko zničili. „Dnes je Bachmut už len v našich srdciach,“ povedal Zelenskyj. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin ešte v sobotu tiež hlásil získanie úplnej kontroly nad mestom. K dobytiu mesta ruským vojakom a vagnerovcom gratuloval ruský prezident Vladimir Putin, napísali ruské štátne tlačové agentúry s odvolaním sa na Kremeľ.
Ukrajinská vláda však tieto tvrdenia bezprostredne nepotvrdila, píše AP. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v sobotu uviedla, že boje o Bachmut pokračujú a situácia je kritická. Rusko sa toto mesto usiluje dobyť od vlaňajšieho augusta. Ide o najdlhšie a pravdepodobne o najkrvavejšie boje počas konfliktu na Ukrajine, píše AP.
Prezidentov hovorca dobytie poprel
V aktualizovanej správe sa TASR odvoláva na hovorcu ukrajinského prezidenta. Ten na sociálnej sieti uviedol, že Zelenskyj tieto tvrdenia poprel a jeho nejednoznačná odpoveď bola médiami zle interpretovaná.
„Domnievam sa, že nie,“ reagoval Zelenskyj na otázku novinárov, či si myslí, že Kyjev má ešte stále Bachmut pod kontrolou a na nasledujúcu otázku o tvrdeniach, že Rusi mesto obsadili. Prezidentská kancelária neskôr objasnila, že prezident reagoval na tvrdenia, či Rusi mesto obsadili. „Prezident tým poprel, že bol Bachmut obsadený,“ uviedol Nikiforov.
Tomáš robí technika na letisku vo Viedni. Lekár röntgenovým žiarením spôsoboval hnisavé vredy aj smrť
Keď mal 8 rokov, fajčil s otcom marihuanu. Než sa z neho stal Iron Man, bol Robert Downey Jr. narkoman a sedel vo väzení
Klincami preťali zápästia, odrezali jazyk, lámali nohy: Ukrižovanie je najbolestivejšia smrť, zabilo aj Ježiša Krista
Tyrkysová voda a piesočnaté pláže. Navštívili sme slovenské jazero, prirovnávajú ho k chorvátskym Plitviciam
Veľkonočný nákup môže byť lacnejší: Porovnali sme ceny v obchodoch, tento tip nám ušetril viac než 10 eur













Nahlásiť chybu v článku